آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5187
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ دی, ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دشمن نمی‌خواهد چرخ زندگی مردم و چرخ سانتریفیوژها بچرخد

  آوای شمال/ سیدمرتضی نبوی ضمن خشنودی از قرار گرفتن در جمع بازاریان متدین تهران اظهار داشت: شرایط کنونی دنیا را می‌توان با مسلمانان صدر اسلام در جنگ احد مورد بررسی قرار داد، در آن جنگ مسلمانان با توجه به تفکر پیروز شدن در جنگ بدون توجه به دستور فرمانده خود مواضع را برای بدست آوردن […]

  آوای شمال/ سیدمرتضی نبوی ضمن خشنودی از قرار گرفتن در جمع بازاریان متدین تهران اظهار داشت: شرایط کنونی دنیا را می‌توان با مسلمانان صدر اسلام در جنگ احد مورد بررسی قرار داد، در آن جنگ مسلمانان با توجه به تفکر پیروز شدن در جنگ بدون توجه به دستور فرمانده خود مواضع را برای بدست آوردن غنایم جنگی ترک نموده و موجب شدند که دشمن دوباره با یک هجمه دروغین  به سمت مسلمانان یورش بیاورد و حتی پیامبر نیز صدمه ببینند . اما پیامبر با ایمان به خداوند و با همان نیروهای زخمی توانست از شکست مسلمانان جلوگیری نمایند.

  وی با بیان اینکه امروز هم دشمنان با هم متحد شده‌اند و با یک سرمایه گذاری هنگفت در برابر ایران اسلامی قرار گرفته اند اظهارداشت: تعجب دلسوزان نظام از این است که در چنین شرایطی چگونه باید با آنها با لبخند سخن بگوییم و از ادبیات مناسب استفاده نماییم؟ مثلا در رابطه با جنایتهای رژیم اشغالگر قدس صحبت نکنیم و آمریکاییها را سردمدار حقوق بشر بدانیم. آن موقع است که مشکلات ما حل خواهد شد و تحریمها و مشکلات اقتصادی از بین خواهد رفت؟

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دشمن شناسی از اصول بسیار مهم است که امام و مقام معظم رهبری نیز بارها دشمن را آنچنان که هست به ما معرفی نمودند.

  نبوی گفت: امروز دشمنان می‌خواهند ما مسلمان نباشیم و تا وقتی از اعتقادات خود دست برنداریم و در خدمت آنها و دنیایی که آنها ساختند نباشیم، دست از سر ما برنخواهند داشت. ما باید آنگونه باشیم که رژیم طاغوت و یا رژیم فعلی عربستان سعودی است تا آنها ما را به رسمیت بشناسند. کسانی که همیشه داعیه مبارزه با تروریسم را دارند، همان کسانی هستند که در تشکیل گروههای القاعده، طالبان و داعش فعالیت مستمر داشته‌اند و با استفاده از دلارهای عربستان سعودی این گروههای تکفیری را بوجود آورده اند.

  مدیر مسئول روزنامه رسالت  با طرح این سوال که آیا از زمانی که توافق اولیه هسته‌ای انجام شد، تحریمی به طور واقعی برداشته شد؟ و یا ارتباطهای بانکی ما درست شد؟، تصریح کرد: دشمن نمی‌خواهد چرخ زندگی مردم و چرخ سانتریفیوژها بچرخد.

  مرتضی نبوی هدف اوباما و هم پیمانان او فقط را جلوگیری از چرخش سانتریفیوژها و جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: اینها می‌دانند تنها کشوری که می‌تواند در برابر رژیم منحوس صهیونیستی بایستد ایران اسلامی است.

  وی اضافه کرد: در این چند وقت بحث نفت را با کمک عربستان بوجود آوردند فقط برای اینکه چرخ اقتصادی ایران را فلج نمایند، دشمنی آنها اینچنین است. در یک روزنامه فرانسوی ضد دین اتفاقاتی رخ می‌دهد و روز بعد از آن این نشریه در تیراژ میلیونی اقدام به هتک حرمت به پیامبر گرامی اسلام می نماید. روسای جمهور اسرائیل دست در دست همتایان اروپایی خود در تظاهراتی این اقدام موهن این نشریه را تائید می‌کنند و حتی سخنگوی کاخ سفید آنرا آزادی بیان می‌داند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: هدف اینان فقط از بین بردن اسلام و دین و قرآن است. اینها به کمتر از نابودی مسلمانان و بخصوص شیعیان راضی نیستند، به عقیده آنها مسلمانان حتی اجازه نفس کشیدن هم ندارند.

  نبوی با بیان اینکه با توجه به چنین برخوردهایی که با ملتهای مسلمان می‌شود، آیا لبخند زدن به آنها دردی را دوا خواهد کرد؟ گفت: بارها مقام معظم رهبری تاکید نمودند که اقتصاد کشور نباید به نفت و تحریمها گره بخورد،اگر چنین شود نقطه ضعفی به دشمن میدهیم که در فکر خود تحریمها را مهم میشمارند.

  نبوی ادامه داد: مقام معظم رهبری بعد ازابلاغ سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی ،سیاستهای اقتصاد مقاومتی را ابلاغ نمودند اما مسئولین ما هنوز بدنبال استخراج نفت،فروش آن و گذران مسائل کشور با چنین پولی هستند.

  وی تصریح کرد: باید در جهت رسیدن به آنچه مد نظر رهبری است، قفل و زنجیرها را از پای مردم جهت ورود به مسائل اقتصادی باز کرد. چرا باید رده اقتصادی ما در جهان بعد از ۱۴۰ باشد؟

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت اجرای عدالت در فضای کسب و کار، بیان کرد: شرایط سالم رقابتی زمینه ساز حضور سرمایه گذار، مشارکت سرمایه های سرگردان مردم و در نهایت رشد و شکوفایی تولید را در کشور به دنبال دارد.

  نبوی گفت: دولت و مجلس باید دست در دست هم در مقابل فساد اداری ایستادگی نمایند و آنرا ریشه کن کنند، موانعی که موجب میگردد بخش خصوصی در اقتصاد دخالت نکنند برداشته شود تا مردم بتوانند با طیب خاطر سرمایه گذاری نمایند.

  وی با اشاره به این‌که اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی و بسته نیست که منحصر به الگوی مصرف باشد، گفت: اقتصاد مقاومتی به‌معنای انعطاف و بالابردن مقاومت در اقتصاد است. اقتصاد مقاومتی برای این است که اقتصاد کشور بر اساس شاخص‌هایی مانند عدالت‌محوری، درون‌زایی، برون‌نگری، مشارکت مردم و دانش‌بنیان حرکت کرده و تحت‌تاثیر فشارها و تحریم‌ها قرار نگیرد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جلوگیری از فساد، برداشتن موانع و تسهیل شرایط بانکی برای تولید کنندگان و بخش خصوصی هیچ ارتباطی به برداشتن تحریمها ندارد و دولتمردان ما باید به فکر راهکارهایی برای حل این مشکلات باشند، گفت: متاسفانه شرایط دست و پاگیر مالیاتی که فقط ضربه به قشر ضعیف اقتصادی کشور میزند نیز از مشکلات دیگری میباشد که موجب گردیده اقتصاد ما دچار مشکل شود. مگر در همین شرایط تحریم و در سالهای گذشته نفت را به قیمت ۱۰۰ دلار و بالاتر نفروختیم ،پس چرا در همان زمان هم مشکلات اقتصادی پابرجا بود؟ لذا رفع موانع به فروش نفت و تحریم بستگی ندارد،باید سیستم بانکی و مالیاتی ما اصلاح شود.

  نبوی با بیان اینکه آنچه مسلم است برای گذر از شرایط کنونی ابتدا باید دشمن را شناخت، اظهارداشت: آنها نمیخواهند که ایران یک منطقه امن باشد. در غرب آسیا که به واقع قلب جهان است همیشه بدنبال ایجاد چالش بوده‌اند تا منافع خود را تامین نمایند. هیچ دشمنی با لبخند دوست نخواهد شد و فقط تهاجمش افزایش می یابدو این عقیده امام و رهبری و قرآن است.

  وی افزود: امروز که سی و اندی سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد،به پاس داشتن یک ملت بی نظیر از لحاظ توانمندی به درجات بالا رسیده ایم. ملتی که همیشه و در بزنگاههای تاریخی پشتیبان نظام بوده اند . فتنه سال ۸۸ که در ظاهر اختلاف بین دو نفر و در باطن برنامه ریزی جهت براندازی نظام بود را همگی بیاد داریم، روز قدس و عاشورای همان سال از یادمان نرفته است و شعارها را به خاطر سپرده ایم،اگر حضور مردم در ۹ دی نبودشاید کشور دچار چالش میشد؟ از این روست که ۹ دی، یوم الله نام گرفت. آیا کسانی که مسبب چنین مسائلی بودند باید آزاد شوند و یا مقایسه یوم الله ۹ دی با یوم الشیطان صحیح است.

  نبوی تصریح کرد: امید داریم در چنین شرایط حساسی که تمام دنیا علیه ایران اسلامی شمشیر خود را از رو بسته‌اند و منتظر کوچکترین فرصت جهت ضربه زدن هستند، با توکل بر خداوند متعال و استقامت در برابر کج اندیشهای آنها ایستاد و با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری با یک وحدت رویه بتوانیم موانع شکوفایی اقتصادی را بر طرف نماییم.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: از شرایطی که باید قوای محترم برای مشارکت مردم در بخش اقتصاد ایجاد کنند، بازنگری در قوانین و مقررات و اصلاح نظام بانکی، گمرکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی، اصلاح نظام اداری و بوروکراسی، تسریع در صدور مجوز و تسهیل در پشتیبانی‌های لازم می‌باشد که به عهده دولت است. بدون مشارکت مردم، شاهد تحول در عرصه اقتصادی نخواهیم بود و دستگاه‌های دولتی باید فضای مشارکت و کسب و کار و رقابت سالم را برای فعالیت مردم در عرصه اقتصادی فراهم کنند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان افزود: بنده امیدوارم که انشاءالله شاهد یک اقتصاد مقاوم باشیم و با مدیریت جهادی و عزم ملی زمینه مشارکت مردم را در اقتصاد فراهم آوریم.

  برچسب ها :

  نظرات