آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 51668
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  فرمانده سپاه محمودآباد در گفت‌وگو با آوای‌شمال:

  سپاه پاسداران حافظ دستاوردهای انقلاب و سرباز ولایت است

  فرمانده سپاه ناحیه مقاومت محمودآباد گفت: سپاه پاسداران حافظ دستاورد های انقلاب و سرباز ولایت است

  آوای شمال/ سید تقی کیا در گفت‌وگوی اختصاصی با آوای‌شمال با تبریک سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: یکی از نهادهای که پس پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ شورای انقلاب با تأسیس شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گامی اساسی در راه سازمان دهی این نهاد برداشت.

  وی افزود: در حقیقت هدف از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن و کوشش در راه تحقق آرمان های الهی و گسترش حاکمیت قانون بود که البته تقویت توان دفاعی جمهوری اسلامی از راه همکاری با دیگر نیروهای مسلح و آموزش نظامی، از دیگر اهداف تشکیل این نهاد شمرده می شود.

  جایگاه سپاه در جنگ تحمیلی

  فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد با اشاره به جایگاه بلند و ارزشمند سپاه پاسداران و رشادت های بی شمار رزم آوران آن نهاد در طول هشت سال دفاع مقدّس اظهار کرد: این رشادت ها در قالب وصف نمی گنجد و تنها باید همان جمله معروف امام راحل را یادآور شد که «اگر سپاه نبود کشور هم نبود».

  حضور سپاه در عرصه سازندگی

  کیا خاطرنشان کرد: پس از پذیرش قطع نامه ۵۹۸، سپاه پاسداران افزون بر وظیفه اصلی خود که حفظ کیان اسلامی کشور بود، بر اساس فرمان مقام معظم رهبری، وارد میدان سازندگی کشور شد.

  وی با بیان اینکه هدف سپاه از ورود به این عرصه، استفاده بهینه از منابع و امکانات اقتصادی و عمرانیِ موجود در سپاه است، تصریح کرد: مشارکت در اجرای برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، کسب تجربه و دانش فنی به منظور افزایش توان دفاعی سپاه، تداوم ارتباط سپاه و مردم و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت نیروهای متخصص بسیجی در توسعه کشور از مهم ترین اهداف ورود سپاه به این عرصه است.

  این مسئول ادامه داد: اینک سپاه پاسداران در راه آبادانی و عظمت کشور اسلامی ایران، تمام تلاش خویش را به کار گرفته است تا در این میدان مقدّس نیز حضوری فعّال و سازنده داشته باشد که از جمله اقدامات این نهاد مقدس می توان به فعالیت هایی از قبیل سدسازی، راه سازی، کشاورزی، دامداری، طرح های آب رسانی و گازرسانی و احداث واحدهای مسکونی با نقشی فعال و پرثمر اشاره کرد.

  پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی

  فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد با اشاره به اینکه اگرچه سپاه برای مقابله با انواع تهدیدهای موجود، هویتی نظامی یافت، یادآور شد: اما نظامی گری در واقع یکی از جنبه های وجودی این نهاد مقدس را تشکیل می دهد.

  کیا افزود: پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه شئون کشور، اصلی ترین مأموریتی بود که از روزهای نخست از سوی حضرت امام خمینی (ره) و دیگر مسئولان کشور بر عهده سپاه گذاشته شد.

  وی با اشاره به اینکه در دهه اخیر که دشمنان بیداری اسلامی، دایره تهدیدهای خود را در حوزه فرهنگ متمرکز و سطح عملیات روانی خویش را گسترده کرده است، بیان داشت: در همین راستا اندیشه ای مقدس در سطح فرماندهان عالی سپاه شکل گرفت که به فعالیت هی فرهنگی معتقد است.

  این مسئول ادامه داد: این دیدگاه که از حساسیت اوضاع فرهنگ جهانی و تهدیدهای بر ضد جهان اسلام سرچشمه می گیرد، می کوشد فعالیت های فرهنگی سپاه را به عنوان یکی از مأموریت های اصلی این نهاد در کنار مأموریت های دیگر ببیند.

  فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد اظهار کرد: نگاهی به عملکرد سپاه در سنگر دفاع از انقلاب، خنثی سازی توطئه ها و خاموش کردن شعله فتنه های کور گروهک های داخلی و گذری بر عملکرد سپاه در سنگر سازندگی و طراحی و ساخت سلاح ها و تجهیزات فوق مدرن نظامی، همه گویای موفقیت های روزافزون این نهاد افتخارآفرین است.

  وی در پایان با اشاره به مأموریت امسال سپاه در تحقق شعار مدنظر مقام معظم رهبری مبنی بر “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گفت: اینجانب سالروز تأسیس این نهاد انقلابی را به ملت بزرگ و قهرمان ایران اسلامی تبریک عرض نموده، رجاء واثق دارم این نهاد در آینده نیز از وظائف محوله به ویژه در عملی و اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در راستای عمل به منویات رهبری عزیز سربلند بیرون می آید.

   

   

   


  نظرات