آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ , Saturday 15 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 51649
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  عضو خبرگان رهبری:

  تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند همراهی مسئولان است

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم از دوران اسلام تاکنون صادقانه همراهی خود را با امامت نشان دادند، اما متأسفانه امروز مدیران جامعه ما تاکنون عملکرد ولایت‌پذیری نشان ندادند.

  آوای شمال/ آیت‌الله علی معلمی صبح امروز در مراسم میلاد امام علی(ع) و گرامیداشت روز پدر در مدیریت جهاد کشاورزی قائم‌شهر، اظهار کرد: دین مبین اسلام از امامت، توحید و وحدانیت در پیشگاه خداوند استوار است و اگر این مسئله در پیشگاه خداوند فکر و ذکر و خیال باشد و نقشی در زندگی روزمره نداشته باشد بی‌ثمر است.

  وی پذیرفتن امامت را ماندن در رکاب مقام معظم رهبری دانست و افزود: مردم از دوران اسلام تاکنون صادقانه همراهی خود را با امامت نشان دادند، اما متأسفانه امروز مدیران جامعه ما تاکنون عملکرد ولایت‌پذیری نشان ندادند.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اصول اعتقادی تشکیل شده از توحید، نبوت، اعتقاد به بعثت انبیاء که خداوند بعثت پیامبران را زمینه‌ساز رشد و پیشرفت جامعه بشری قرار داد، بیان کرد: برای تکمیل این اصول، انبیاء مبعوث شدند تا در زندگی انسان و اداره این جامعه و مملکت اثر بگذارند.

  این مسئول تصریح کرد: در کنار این اصول امامت هم وجود دارد که باید به آن اعتقاد داشته باشیم و این نباید فقط در فکر و خیال‌ها باشد و از این امام هیچ بهره‌ای نگیریم.

  آیت الله معلمی با طرح این پرسش که آیا پذیرش امامت فقط در تئوری است و نباید آن را در زندگی بکار برد، گفت: همان‌طور که اعتقاد به توحید و خداوند باید در زندگی روزمره اثرگذار باشد، ایمان نیز باید نقش کاربردی در زندگی داشته باشد و اگر اثرگذار باشد در این صورت نجات‌بخش است.

  امام جمعه قائم‌شهر با اشاره به تأکید امام خمینی(ره) بر اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: امام فرمودند که اگر ملتی بخواهد در برابر سلطه‌جویی استکبار مقاومت کند باید اقتصادش مقاومتی باشد، بدون مقاومت در برابر استکبار، مقاوتی پاسخ نخواهد داد.

  وی اندیشه امام راحل را عزت‌آفرین توصیف کرد و گفت: اگر اندیشه امام(ره) جدی گرفته شود و فرصت‌ها از دست نرود این اندیشه‌ها برای ملت و جامعه عزت و قدرت‌آفرین است.

  عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام راحل همیشه تأکید بر خودکفایی داشتند، تصریح کرد: خودکفا شدن یعنی نیاز به واردات نداشته باشیم، نیازمندی‌های خودمان را خود تهیه کنیم، مواد غذایی و سایر ملزومات زندگی و همه نیازمندی‌ها باید در درون فراهم شود.

  وی اضافه کرد: دشمن اگر از مقابله نظامی در هراس نبود، داعش درست نمی‌کرد، جنگ داخلی و مسلمانان را به جان هم نمی‌انداخت.

  آیت‌الله معلمی بیان کرد: در زمان جنگ تحمیلی حتی توان تولید سیم‌خاردار مورد نیاز جبهه‌ها را نداشتیم، اما امروز دشمن از موشک‌های دوربرد ایران سخت در هراس است.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: به آن نسبتی که در صنایع دفاعی پیشرفت کردیم، در صنایع غیرنظامی و غیردفاعی ترقی نکردیم، چون در این عرصه گرفتار دست‌به‌دست شدن مدیریت‌ها و اختلاف سلیقه‌ها شدیم.

  وی تشکیلات جهاد کشاورزی را در طول این مدت آنچنان دچار تحولات ندانست و یادآور شد: هر چند در هر دولتی وزیر تغییر می‌کند، اما پیکره جهاد با همان روحیات جهاد و کار محفوظ ماند.

  آیت‌الله معلمی بیان کرد: امسال فرصت خوبی است تا طرح و برنامه‌ها را در عمل اجرا و گام‌های بلندی در زمینه اقتصاد مقاومتی برداریم.

  امام جمعه قائم‌شهر با اشاره به اینکه اگر اقتصاد مقاومتی جدی گرفته می‌شد، نباید آب رودخانه‌های مازندران هدر رود، تأکید کرد: اگر آب کافی برای زراعت داشته باشیم از زمین‌های مازندران می‌توانیم دو کشت مفید مرغوب داشته باشیم، در خیلی از کشورها دو کشت متعارف است و گاهی هم سه کشت انجام می‌دهند اما در اینجا حداقل باید به دو بار برداشت محصول از زمین‌های مازندران بیاندیشیم و باید با تلاش و کوشش به آنجا برسیم.

  وی در پایان با اشاره به اینکه اگر کشاورزان آب کافی داشته باشند، قطعا انگیزه برای کار کشاورزی افزایش می‌یابد، گفت: دستگاه‌های مرتبط با کشاورزی از دولت مطالبه تأمین آب کنند که این امر برای مردم، مدیران و دستگاه‌ها باید مطالبه جدی باشد، چراکه برای رسیدن به خودکفایی و اجرای اقتصاد مقاومتی در مسیر کشاورزی است.

  برچسب ها :

  نظرات