آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 51628
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  متن و حاشیه سفر رئیس‌جمهور به سمنان

  از انتقال ۸۰۰ نفری دانش آموزان دامغانی به مرکز استان تا حمله رئیس‌جمهور به منتقدان برجام

  تلاش برای افزایش جمعیت در مراسم استقبال از رئیس جمهور در سمنان به جایی رسید که مسئولان استانی اقدام به انتقال 800 نفر از دانش آموزان دامغانی با قطار به مرکز استان سمنان کردند.

  آوای شمال/ حسن روحانی که قرار بود از ساعت ده در جمع مردم سمنان حضور پیدا کند، با تاخیر حدود یک ساعته در جمع مردم حاضر شد.

  روحانی ترجیح داد تا با قطار به استان خود، سمنان، سفر کند. مسئولان این استان برای پرشور جلوه دادن این سفر باتوجه به استقبال سرد در ساری، اقدام به انتقال مردم از نقاط مختلف این استان به مرکز کردند.

  اتوبوس‌های حامل مردم از اقصی نقاط استان سمنان در مرکز شهر و میدان امام سمنان متوقف و مردم از آنها پیاده می‌شدند.

  در بین استقبال کنندگان از رئیس‌جمهور دانش‌آموزان مدارس شهرستان دامغان به اتفاق برخی از مسئولان آموزش و پرورش دیده می‌شدند.

  یکی از مسئولان آموزش و پرورش دامغان از انتقال ۸۰۰ دانش‌آموز شهرستان دامغان به سمنان خبر داد.

  اکیپ هلال احمر شهرستان شاهرود نیز در جمع افرادی که به مرکز استان منتقل شده بودند، دیده می‌شد.

  دانش آموزان به عنوان نیروهای پای ثابت استقبال کنندگان از روحانی، در این مراسم حضور پرشوری داشتند. از چند روز قبل هم اخبار و تصاویری مبنی بر فشار آموزش و پروش استان به مدارس برای حضور دانش آموزان در این مراسم منتشر شده بود.

  برخی از دانش آموزان به خبرنگار ما گفتند مدرسه به آنها اعلام کرده است که برای استقبال از رئیس‌جمهور کلیه مدارس استان تعطیل است.

  به پرسنل ادارات شهرستان سمنان نیز اعلام شد که در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور حضور پرشکوه داشته باشند.

  بانک‌های مسیر استقبال از رئیس‌جمهور نیز در حالت نیمه تعطیل بود و تقریبا خدماتی به مردم ارائه نمی‌دادند.

  یک روز مانده به سفر رئیس‌جمهور، مسیر راهپیمایی در نظر گرفته شده برای راهپیمایی که از قبل پیش‌بینی شده بود، با هدف مدیریت جمعیت در تصاویربرداری تغییر کرد و مسیر بسیار کوتاه‌تری برای حضور مردم در نظر گرفته شد.

  طبق برنامه اولیه قرار بود رئیس‌جمهور از مسیر هفت کیلومتری عبور کند، ولی در روز سفر مسیر یک کیلومتری انتخاب شد.

  اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان نیز برای رئیس‌جمهور سنگ تمام گذاشت، در ساعات اولیه همه دانش‌آموزان دختر را در دبیرستان شهید بهرامی جمع کرده و سپس به صورت منسجم در سطح خیابان به حرکت در آورد.

  دانش‌آموزان پسر ابتدایی با خوشحالی زاید‌الوصفی از اینکه رئیس‌جمهور زمینه‌ای را فراهم کرده بود تا یک روز در مدرسه نباشند، در خیابان جشن تعطیلی مدرسه راه انداختند.

  تردد اتوبوس با پلاک‌های ۱۳، ۴۲،۵۹(مربوط به استان‌های اصفهان، گلستان و خراسان رضوی) نیز در سطح شهر دیده می‌شد، این در حالی است که در روزهای عادی اجازه تردد یه این وسایل نقلیه در شهر داده نمی‌شود. مسافرانی که از اتوبوس پیاده می‌شدند خودشان را به جمع استقبال کنندگان از رئیس‌جمهور می‌رساندند.

  طولانی کردن زمان حضور رئیس‌جمهور در جمع مردم، از گلایه‌های دیگر مردمی بود، با وجود گذشت یک ماه از بهار، سرمای استخوان سوز کویر احساس می‌شد و همین موضوع باعث شده بود که مردم سعی کنند خودشان را به آفتاب برسانند.

  روحانی پس از یک ساعت تاخیر از زمان اعلام شده در مسیر استقبال قرار گرفت و جمعی از مردم که اکثر آنها را دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی تشکیل می‌دادند، در اطراف خودروی وی حرکت می‌کردند.

  پس از ورود روحانی به استادیوم تختی سمنان و پایان شعرخوانی مجری مراسم در وصف رئیس‌جمهور، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اولین نفری بود در جمع استقبال کنندگان از رئیس‌جمهور حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

  آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه رئیس‌جمهور عملکرد خویش را به مردم اعلام کند، اظهار کرد: مردم سمنان در این سفر دو درخواست از رئیس‌جمهور دارند.

  وی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی صورت گیرد تا آب دریاچه خزر به کویر سمنان برسد و برای ایجاد حساسیت بیشتر در میان حاضرین مشکل کمبود آب را چندین بار با تکرار کلمه آب، آب، آب، آب مطرح کرد.

  دیگر درخواست نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان از رئیس‌جمهور ایجاد اشتغال بود که ایشان مسئله ایجاد اشتغال را با این حساسیت کار، کار، کار بیان کرد.

  سپس استاندار سمنان، که طبع شعر خوانی‌اش حسابی گل کرده بود و سابقه شعرخوانی در مجلس را نیز در کارنامه دارد، برای رئیس‌جمهور سنگ تمام گذاشت و ابیاتی را در وصف رئیس‌جمهور خواند.

  وی برای تکمیل ارادات خویش به روحانی بیان داشت: امروز با حضور رئیس‌جمهور حال ما روحانی‌تر شده است.

  استاندار سمنان با اعلام اینکه آرامش واقعی به کشور در دوران ریاست‌جمهوری یازدهم به سمنان بازگشت، افزود: آرامش فکری، سیاسی، حفظ ارزش پول ملی و کنترل ارز از اقدامات دولت یازدهم بود.

  وی در ادامه به تشریح عملکرد خویش در استان سمنان پرداخت و گفت: مصداق واقعی هماهنگی و همدلی در این استان حاکم است، مدیران با تلاش و مساعی در خدمت مردم هستند، بخش خصوصی آماده سرمایه‌گذاری در استان است و زمینه دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان فراهم شد.

  در بین صحبت‌های استاندار سمنان، بخشی از دغدغه مردم و مشکلاتی که این استان با آن مواجه است، توسط عده‌ای زمزمه می‌شد.

  این در حالی بود که نماینده ولی‌فقیه بارها و بارها مسئله اشتغال و کمبود آب را مشکل مهم استان سمنان مطرح کرد.

  خباز در حالی بحث گره‌گشایی دولت از کار مردم سمنان را مطرح کرد که خودش کوچکترین اشاره ای به مشکلات استان سمنان نداشت.

  رئیس‌جمهور نیز با تقدیر از حضور مردم در مراسم استقبال اظهار کرد: سمنان برای من یادآور دوران کودکی و نوجوانی است و استان سمنان یادآور سرزمین علم و ادب و اخلاق است.

  وی به قابلیت‌های استان سمنان در زمینه علم و ادب اشاره کرد و یادآور شد: مورخین و شعرای زیادی در استان می‌زیستند که اقدامات علمی اثرگذاری در کشور داشتند و هنوز آثار آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  حجت‌الاسلام روحانی در ادامه با اعلام اینکه دولت یازدهم کارش را زمانی آغاز کرد که اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی در اوج خود قرار گرفت، خاطرنشان کرد: رکود، بیکاری و عدم آرامش در بازار زندگی مردم و آینده مشکلات جدی برای مردم ایجاد کرده بود.

  وی اضافه کرد: مردم ایران تصمیم گرفتند که اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی که توسط صهیونیست‌ها بر علیه ما ایجاد شد را با شکست مواجه کنند.

  رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: از ملت بزرگ ایران تقدیر و تشکر می‌کنم که در طول ۳۱ ماه همواره در کنار دولت و نظام و همواره پاسخگوی ندای رهبری بودند.

  وی ادامه داد: ملت بزرگ و سرافراز ایران توانست با دولت تمام قطعنامه‌های تحریمی بند ۷ و فصل ۷ علیه ایران را از بین ببرد و همه قطنامه‌ها لغو شد.

  روحانی اضافه کرد: کسانی که می‌گویند برجام چه کار کرد و چه افتخاری سیاسی و حقوقی برای تاریخ ملت ایران ثبت کرده است.

  وی بیان داشت: چه کسی فکر می‌کرد که ۶ قطنامه شورای امنیت و شورای حکام لغو و مترود گردد و برای همیشه به زباله دان تاریخ برگردد.

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم ایران یادشان نرفت که برای فروش نفت با چه مشکلاتی مواجه بودند، افزود: با اقدام دولت در صحنه اقتصادی در حال حاضر دو میلیون بشکه نفت کشور صادر می شود.

  وی یادآور شد: مگر مردم شاهد و ناظر نبودند که برای انتقال کالاها به داخل کشور با چه مشکلاتی مواجه بودیم، مجبور بودیم کالاهای وارادتی را با چند واسطه دریافت کنیم.

  روحانی بیان داشت: قبل از تصویب برجام امکان تبادل مالی و پولی وجود نداشت، کشور از نظر تبادل مالی به قرن نوزدهم برگشت، انتقال پول از طریق صرافی‌ها انجام می‌شد و همه کانال‌های بانکی و بیمه ای به روی ایران بسته شده بود.

  وی در ادامه خطاب به رسانه ها بیان داشت: رسانه ها اخلاق را مدنظر قرار دهند، انتقاد از دولت اشکال ندارد، نقد دولت گاهی لازم است ولی مردم آشوب و هرج و مرج رسانه‌ای را نمی‌پسندند.

  رئیس‌جمهور بیان داشت: هجمه‌های غیر اخلاقی رسانه‌ها در شان ملت بزرگ ایران نیست.

  وی خطاب به مردم ایران بیان داشت: اگر حمایت مردم دلاور نبود، ما نمی‌توانستیم این موفقیت را در برابر قدرت‌های بزرگ به دست آوریم.

  روحانی با اعلام اینکه برای من جای تعجب است که برخی‌ها می‌خواهند القا کنند که ملت ایران در برجام پیروز نیست و آمریکا در برابر ایران پیروز است، برای من جای تعجب است که برخی‌ها تلاش دارند که اقدامات دیپلمات‌های ایرانی را نادیده بگیرند.

  وی بیان داشت: کجا رفت تعصب و غیرت دینی شما، چرا برخی ها حاضر نیستند که واقعیت‌ها را برای مردم روشن کنند.

  رئیس‌جمهور در ادامه به اقدامات انجام‌شده در اجلاس سران کشورهای اسلامی در ترکیه نیز اشاره کرد و یادآور شد: در بین ۵۶ کشور اسلامی تنها دو کشور تلاش داشتند که ایران را مسبب مشکلات منطقه معرفی کنند.

  وی اضافه کرد: در سراسر کنفرانس‌ها و سخنرانی‌ها تلاش کردیم که به دنیا اعلام کنیم که دشمن دنیا و اسلام صهیونیسم و تروریسم است.

  روحانی در پایان به اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و یادآور شد: سالانه دو میلیون تن به ظرفیت تولیدی گندم کشور اضافه شود.

  برچسب ها :

  نظرات