آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 5151
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  قلیانسراها، معضل اجتماعی در کنار مدارس محمودآباد

  آوای شمال/ محمد رضایی در نشست شورای آموزش و پرورش در دبیرستان نیکان سرخ‌رود محمودآباد خواستار توجه جدی شهرداری‌ها نسبت به پرداخت سهم آموزش و پرورش از درآمدها شد. وی افزود: بر اساس قانون، شهرداری‌ها موظف‌اند تا به میزان تعیین شده، سهم درآمدهای خود را برای گسترش تعلیم و تربیت به آموزش و پرورش پرداخت […]

  آوای شمال/ محمد رضایی در نشست شورای آموزش و پرورش در دبیرستان نیکان سرخ‌رود محمودآباد خواستار توجه جدی شهرداری‌ها نسبت به پرداخت سهم آموزش و پرورش از درآمدها شد.

  وی افزود: بر اساس قانون، شهرداری‌ها موظف‌اند تا به میزان تعیین شده، سهم درآمدهای خود را برای گسترش تعلیم و تربیت به آموزش و پرورش پرداخت کنند تا شاهد توسعه همه‌جانبه نظام آموزشی باشیم.

  رئیس آموزش و پرورش محمودآباد خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مدنظر این اداره احداث هنرستان در سرخ‌رود است که امیدواریم این مهم اجرایی شود.

  وی خواستار تعطیلی قلیان‌سراها در نزدیکی مدارس شد و افزود: این معضل اجتماعی در کنار مدارس به طور قطع مشکلاتی را برای دانش‌آموزان به‌وجود می‌آورد.

  رضایی تعداد مدارس تعطیل شده شهرستان را ۲۷ مدرسه دانست و اظهار کرد: دهیاران و شوراهای روستایی باید نسبت به نگهداری این مدارس همکاری کنند.

  رئیس آموزش و پرورش محمودآباد با اشاره به راه‌اندازی درمانگاه فرهنگیان شهرستان یادآور شد: درآمد حاصل از این درمانگاه صرف دانش‌آموزان بی‌سرپرست می‌شود.

  رضایی با اشاره به توافقات صورت گرفته درباره احداث مدرسه ۱۲ کلاسه برای جایگزینی مدارس در جوار حرم امامزاده قاسم(ع) ادامه داد: شرایط ساختمان مدارس مذکور به گونه‌ای است که هر لحظه ممکن است اتفاق ناگواری به وجود آید.

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدام شایسته و اثرگذار فرماندار محمودآباد در جایگزینی مدارس اشاره شده به دنبال زمین مناسب هستیم تا ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه در کمترین زمان ممکن اجرایی شود.

  رئیس آموزش و پرورش محمودآباد بیان کرد: فقط یک هنرستان در محمودآباد از استاندارد‌های لازم برخوردار است و باید دیگر هنرستان‌های شهرستان نیز به استاندارد‌های لازم برسند.

  وی استفاده از تولیدات هنرجویان هنرستان‌ها را از جمله اقدامات در پیش‌رو عنوان کرد و گفت: در ایام مختلف به ویژه با توجه به اینکه روز جشن تکلیف را در پیش داریم، با هماهنگی به‌ عمل آمده از محصولات تولیدشده هنرستان‌ها استفاده می‌کنیم.

  رضایی در پایان از برگزاری نمایشگاه محصولات ساخته شده توسط هنرجویان هنرستان‌های محمودآباد خبر داد.

  برچسب ها :

  نظرات