آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5148
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  رقابتی کردن مدارس انگیزه تحصیل را بیشتر می کند

  آوای شمال/ ناصر فتاحی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان در دبیرستان نیکان سرخ رود محمودآباد گفت: با توجه به نام گذاری سال ۹۳ به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط رهبر معظم انقلاب، رسالت آموزش و پرورش بسیار مهم و سنگین است. وی افزود: تعلیم و تربیت […]

  آوای شمال/ ناصر فتاحی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان در دبیرستان نیکان سرخ رود محمودآباد گفت: با توجه به نام گذاری سال ۹۳ به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط رهبر معظم انقلاب، رسالت آموزش و پرورش بسیار مهم و سنگین است.
  وی افزود: تعلیم و تربیت یکی از عوامل موثر در اجرای حقوق شهروندی و قانون مداری بوده و اگر دانش آموزان، در شرایط مناسب سنی، با رسالت فردی در بخش های سیاسی ،اقتصادی و اجتماعی آشنا شوند، در تکلیف مداری، اجرای قوانین و رعایت هنجارهای اجتماعی نگرانی نداریم و جامعه به سوی مثبت گرایی پیش می رود.
  فتاحی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف شورای آموزش و پرورش، ارتقاء سطح آموزشی است که با برنامه ریزی دقیق و استفاده از فضای فکری نخبگان شهرستان می توان بازخورد خوبی را مشاهده کرد.
  بخشدار مرکزی محمودآباد با بیان اینکه بهتر است سایت آموزش و پرورش شهرستان بروز و جامع باشد اظهار داشت: با توجه به گرایش نسل جدید به فضای مجازی، اگر آموزش و پرورش محمودآباد بتواند سایتی پربار برای استفاده دانش آموزان، فرهنگیان و مردم داشته باشد، حتما گامی مثبت در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی و بالا بردن سطح دانش عمومی جامعه برداشته است.
  وی تصریح کرد: یکی از راههای ایجاد انگیزه برای تحصیل علم میان دانش آموزان مدارس دولتی و نیمه دولتی، رقابتی کردن مدارس است که این موضوع، انگیزه دانش آموزان برای ورود به دانشگاه، فعالیت در زمینه های علمی و تحصیل در مدارج عالی را بیشتر می کند.
  وی در پایان عنوان کرد: شورای آموزش و پرورش باید به ایده های جدید توجه و ارتقاء سطح کیفی آموزش را در سر لوحه وظایف خود قرار دهد.

  برچسب ها :

  نظرات