آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 20 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 51430
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  اخبار کوهنوردی

  صعود کوهنوردان ایرانی به ارتفاع ۵۱۸۰ متر هیمالیای نپال/بازگشت سنگنوردان ایرانی از سوئیس

  هیمالیای نوردان کشورمان امروز به کمپ گوراکشب رسیدند وخود را برای ادامه صعود به اورست ولوتسه آماده می کنند.

  آوای شمال/ علیرضا بهپور ،محمود هاشمی ،محمد نصیری و ایرج معانی چهار کوهنورد کشورمان امروز به کمپ گوراکشب در ارتفاع ۵۱۸۰ متری هیمالیای نپال رسیدند و طی یک توقف کوتاه ،هر ۴ نفر برای شرایط هم هوائی و داشتن شرایط بهتر استراحت کردند و سپس قله ۵۵۴۵ متری کالاپاتها را صعود کردند و دوباره به کمپ گوراکشب بازگشتند.

  در این گزارش آمده است:کوهنوردان ایرانی به سمت کمپ اصلی حرکت خواهند کرد ،این مکان در ارتفاع ۵۳۵۰ متری قرار دارد .

  در ادامه گزارش آمده است :هیمالیانوردان کشورمان بعد از رسیدن به کمپ اصلی بزای استراحت و تقسیم و بسته بندی بار در ارتفاع ،چند روزی را توقف خواهند کرد و سپس به قلل اورست ولوتسه صعود خواهند کرد.

  *سنگنوردان ایرانی از مسابقات جهانی بازگشتند

  تیم دونفره از قهرمانان سنگنوردی کشورمان که در رقابتهای جهانی میرینگن شرکت کردند امروز صبح به وطن باز گشتند.

  رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی در گفتگو با خبر نگار سایر حوزه های گروه ورزشی با شگاه خبر نگاران گفت:اولین مرحله از مسابقات جام جهانی سنگنورد ی در بخش بولدرینگ در تاریخ ۲۸ و ۲۷ اردیبهشت ۹۵ در شهر میرینگین سوئیس برگزار شد و تیم دو نفره ای از ایران شامل علی برات زاده و الناز رکابی در آن شرکت کردند.

  وی تصریح کرد:دز این رقابتها برات زاده رتبه  ۲۹ ورکابی عنوان ۵۱ رابه دست آوردندونتوانستند جایکاه مناسبی کسب کنند.

  زارعی در ادامه گفت:این نخستین دوره از مسابقات جهانی سنگنوردی بود .

  وی تاکید کرد:باتوجه به سطح بالای این رقابتها از وزشکاران مان توقع زیادی نداشتیم ولی از سنگنوردی مانند برات زتده که سال گذشته تا مرحله نهائی جام جهانی رفته بود انتظار کسب جایگاه بهتری را داشتیم .

  زارعی در پایان خاطر نشان کرد:دز سال جاری مسابقات جهانی هند و چین را پیش رو داریم که امیدوارم سنگنوردان کشورمان با قدرت ظاهر شوند.

  *صعود بانوان کوهنورد کشور به قله بل افلید

   بانوان این ورزش در یک صعود فصلی  در روزهای۱۳و ۳۰ اردیبهشت سال جاری به قله بل افلید با ارتفاع ۴۰۰۰هزار متر (این کوه بلند ترین قله فارس است ودر شهرستان اقلید قرار دارد)به اجزای برنامه خواهند پرداخت.

  پگاه جمالیان مسئول هماهنگی این صعود در گفتگو با ما افزود:برای نخستین بار میزبان صعود فصلی بانوان کوهنورد سراسر ایران هستیم که بانام گرامی داشت آزادسازی خرمشهر بر گزار خواهد شد وعلاقه مندان تا ۱۵ اردیبهشت فرصت دارند اعلام آمادگی کنند.

  وی تصریح کرد:سهمیه هر استان برای این صعود ۳نفر می باشداگر ۳۰ استان دراین برنامه حضور داشته باشند ۹۰ کوهنورد شرکت می کنند وبا توجه به اینکه ما میزبان هستیم وبرای شرکت کوهنوردان استان مان محدویت نداریم فکر می کنم ۱۰۰ نفری به صعود بل افلیدبپردازند.

  جمالیان که نائب رئیس هیئت کوهنوردی فارس نیز است در خصوص حضور کوهنوردان استان برای هیمالیا نوردی خاطز نشان کرد:در سال جاری چند کوهنورد فارس  به قلل ۷- ۸ هزاری اعزام خواهند شد که هم اکنون برنامه تمرینی وآماده سازی را پیگیری می کنند.

  برچسب ها :

  نظرات