آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 24 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5140
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  شورای آموزش و پرورش سیاست گذار دستگاه تعلیم و تربیت هستند

  آوای شمال/ احمد هاشمی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان در دبیرستان نیکان سرخ‌رود، دستگاه آموزش و پرورش را از ارکان اساسی هر جامعه دانست و عنوان کرد: اگر بخواهیم میزان امیت این موضوع را بررسی کنیم این نکته کافیست که نماینده عالی دولت در شهرستان، رئیس شورای آموزش و پرورش است. هاشمی […]

  آوای شمال/ احمد هاشمی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان در دبیرستان نیکان سرخ‌رود، دستگاه آموزش و پرورش را از ارکان اساسی هر جامعه دانست و عنوان کرد: اگر بخواهیم میزان امیت این موضوع را بررسی کنیم این نکته کافیست که نماینده عالی دولت در شهرستان، رئیس شورای آموزش و پرورش است.

  هاشمی با یادآوری تأکیدات نبی مکرم اسلام در بحث سوادآموزی افزود: پیامبر اکرم(ص) پس از جنگ با جبهه کفار در زمان آغاز پیدایش اسلام، شرط آزادی اسرای جنگ را آموزش سواد به ۱۰ مسلمان قرار داده که این مقوله، ارزش تربیت و آموزش در مکتب اسلام را بیان می کند.

  بخشدار سرخ رود محمودآباد خاطرنشان کرد: موضوع آموزش و پرورش امری ضروری بوده که باید توجه بیشتری به مسئله آموزش، در کنار تربیت برای نسل آینده‌ساز کشور شود.

  وی در خصوص نقش سیاست‌گذاری کلان نظام آموزش و پرورش بیان کرد: تمامی تصمیمات حوزه تعلیم و تربیت شهرستان در این شورا گرفته می‌شود و باید توجه جدی‌تری به مصوبات این شورا صورت گیرد.

  بخشدار سرخ‌رود محمودآباد تعیین‌تکلیف مدارس و اراضی بلااستفاده و تعطیل شده در سطح روستاها را یکی از معضلات حال حاظر در محمودآباد بیان کرد و افزود: عدم استفاده از این مدارس نارضایتی مردم روستاها را در پی داشته که نتیجه این امر مشارکت نکردن مردم و خیرین مدرسه ساز در زمینه آموزش و پرورش است.

  وی ارتباط موثر ادارات و دستگاه‌های اجرایی با آموزش و پرورش را نامطلوب تلقی کرد و گفت: با وجود ۱۳۷ مدرسه در محمودآباد، مسئولان آموزش و پرورش باید تعاملات مناسبی در شهرستان ایجاد کنند.

  برچسب ها :

  نظرات