آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 51349
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار شهرستان محمودآباد :

  جوان باوری لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است/ تجمل گرایی معضل امروز جوانان

  فرماندار شهرستان محمودآباد رویکرد جوان محوری در جامعه را لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

  آوای شمال/ یحیی یوسف پور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان محمودآباد با اشاره به اهمیت جایگاه جوان، جوان باوری و جوان محوری در کلام امام و رهبری و گفت: جوانان این مرز و بوم نقش بسزایی در پیروزی انقلاب و دوران جنگ تحمیلی ایفا کردند و امروز نوبت مسئولان است تا با رویکردی جدی به موضوع جوان باوری توجه داشته باشند.

  وی ویژگی جوانان را ابتکار عمل و اراده قوی برای ایجاد تغییر و تحول دانست و افزود: با اتکاء به این توانایی جوانان، می توان راه پیشرفت و آبادانی این مرز و بوم را هموار و از گردنه های سخت و دشوار عبور کرد.

  فرماندار شهرستان محمودآباد با اشاره به شعار به نام “اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” اظهار کرد: رویکرد جوان محوری باید بیش از پیش توسط مسئولان در دستور کار قرار گیرد.

  یوسف پور خاطرنشان کرد: ستون فقرات اقتصاد مقاومتی کار و تولید است و این جوان است که می تواند به این مهم، پویایی ببخشد.

  وی با اشاره به پتاسیل بالای فکری جوانان کشور بیان داشت: جوانان در دو رویکرد توسعه مراکز دانش بنیان و ایجاد کارگاه های تولیدی می توانند نقش محوری را در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.

  فرماندار شهرستان محمودآباد با بیان اینکه چالش های بسیاری در مقابل جوانان قرار دارد، گفت: دوری از تجمل گرایی یکی از معضلات پیش روی قشر جوان است که باید با فرهنگ سازی این مشکل حل شود.

  یوسف پور با بیان اینکه بر اساس آمار، درصد طلاق در شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: این موضوع بسیار نگران کننده است و باید با آسیب شناسی مناسب، راهکار لازم برای کاهش آن پیش بینی شود.

  وی افزود: متأسفانه آمار ازدواج نیز در سال های گذشته نشانگر کاهش قابل توجه نرخ ازدواج در محمودآباد است.

  یوسف پور خاطرنشان کرد: عدم آگاهی کافی، عدم آموزش زوجین جوان پیش از ازدواج و آشنایی با زندگی مشترک از عمده دلایل معضل طلاق در میان جوانان به شمار می رود که باید راه حلی برای این مهم اندیشیده شود.

  برچسب ها :

  نظرات