آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ , Saturday 17 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 51319
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  جزئیات وام ۱۵۰ میلیونی ساخت مسکن اعلام شد

  مدیرعامل بانک مسکن جزئیات افزایش وام ساخت مسکن تا 150 میلیون تومان را تشریح کرد.

  آوای شمال/ محمدهاشم بت‌شکن در نشست خبری دیروز خود برنامه‌های بانک مسکن در سال جدید برای پرداخت تسهیلات مسکن را تشریح کرد.
  مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت وام ساخت مسکن بدون سپرده به متقاضیان ساخت مسکن خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن سازندگان و شرکت‌های انبوه‌سازی که اقدام به ساخت مسکن با تکنولوژی جدید کنند تسهیلات ساخت مسکن بدون سپرده انجام خواهد شد، بنابراین اگر سازنده‌ها تکنولوژی را وارد ساخت و ساز کنند که موجب صرفه‌جویی در انرژی شود تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان نیز تسهیلات پرداخت می‌شود.

  وی افزود: این اقدام برای اولین بار است که در تهران، شیراز، کرج، مشهد، اهواز و اصفهان انجام خواهد شد یعنی اگر سازنده‌ها قصد دارند اقدام به ساخت با تکنولوژی جدید کنند ۱۳۰ میلیون تومان و اگر اقدام به واردات تکنولوژی جدید به کشور کنند که موجب بهره‌وری انرژی شود تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بدون سپرده پرداخت خواهد شد.

  وی ادامه داد: شرکت‌های انبوه‌سازی که بتوانند تکنولوژی جدید برای افزایش بهره‌وری در مصرف انرژی را در ساخت و سازهای خود پیاده‌سازی کنند، برای اولین بار تسهیلات ساخت هر واحد مسکونی (در کلانشهرها) تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان را دریافت می‌کنند.

  بت‌شکن خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مبلغ برای تکنولوژی‌های معمولی و روتین ساخت و ساز به ازای هر واحد مسکونی در کلانشهرها ۱۱۰ میلیون تومان است که به انبوه‌سازان پرداخت می‌شود. همچنین اگر انبوه‌سازان در اجرای پروژه‌های ساختمانی خود از صنعتی‌سازی صرف (بدون کاهش مصرف انرژی) بهره ببرند به ازای هر واحد ۱۳۰ میلیون تومان وام ساخت دریافت می‌کنند.

  مدیرعامل بانک مسکن همچنین به طرح فروش اقساطی که از هفته آینده بخشنامه آن به شعب این بانک در سراسر کشور ابلاغ می‌شود اشاره کرد و گفت: کلیه اعضای کانون سراسری انبوه‌سازان می‌توانند با مراجعه به شعب مرکزی کلیه استان‌ها و در تهران ۶ شعب اصلی خواستار خدمات تضمین معاملات فروش اقساطی مسکن شوند.

  بت‌شکن ادامه داد: فروشنده‌ها و کسانی که می‌خواهند مسکن خود را اقساطی به فروش برسانند پس از موافقت و رسیدن به توافق با خریداران و اخذ مبلغی به صورت نقد، مابقی را به صورت اقساط از خریداران دریافت کنند بنابراین بانک مسکن پس از اخذ مجوز فروش اقساطی از بانک مرکزی که چند هفته پیش صورت گرفته است، این طرح را از هفته آینده اجرایی می‌کند.

  وی با اشاره به اینکه میزان تعهدی که بانک مسکن می‌پذیرد ۵۰ درصد ارزش کارشناسی ملک مشروط به اینکه سقف بدهی بیش از ۱۵۰ میلیون تومان بیشتر نشود و یا اقساط آن از ۳ میلیون تومان بیشتر نشود، است و با این شرط معامله را تضمین می‌کند، تصریح کرد: پس از طی این مراحل و تایید آن توسط بانک قرارداد ۳ جانبه میان بانک مسکن، فروشنده و یا انبوه‌ساز و پیش‌خریدار به امضا می‌رسد و این واحد مسکونی به صورت قسطی به خریداران به فروش خواهد رسید، اما در این بین اگر خریداران اقساط خود را پرداخت نکنند، بانک قسط این افراد را پرداخت خواهد کرد.

  مدیرعامل بانک مسکن افزود: حداکثر بازپرداخت اقساط در این طرح ۵۰ ماه است و باید پلاک معرفی شده دارای پروانه و پایان کار معتبر باشد و از تاریخ پایان کار آن ۱۰ سال نگذشته باشد.

  بت‌شکن با اشاره به اینکه نرخ کارمزد موثری که بانک مسکن بابت این تضمین پرداخت خواهد کرد حداکثر ۲/۳ درصد است، گفت: در این روش بانک مسکن تسهیلاتی پرداخت نمی‌کند، بلکه در حقیقت تضمین پرداخت اقساط از سوی خریداران را به عهده خواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات