آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5127
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۹
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  مشکل جدید گزارش شده در سونی اکسپریا Z3

  آوای شمال/ در طی سال‌های طولانی، برند سونی با کیفیت خاصش شناخته می‌شود. هم در تولید و هم در تجربه کاربری! این برند را با هر چیزی می‌توان تعریف کرد، از بازی گرفته تا موبایل و هر چیزی بین این دو! از زمانی که سونی از سری Xperia Z رونمایی کرد و خط تولید Xperia […]

  آوای شمال/ در طی سال‌های طولانی، برند سونی با کیفیت خاصش شناخته می‌شود. هم در تولید و هم در تجربه کاربری! این برند را با هر چیزی می‌توان تعریف کرد، از بازی گرفته تا موبایل و هر چیزی بین این دو! از زمانی که سونی از سری Xperia Z رونمایی کرد و خط تولید Xperia را مجددا پس از جدایی از اریکسون احیا نمود، این محصول زیبا برای اولین بار با قاب شیشه‌ای در پشت تولید و به بازار عرضه شد. حرکتی که ظاهر سنتی اسمارت فون‌ها را تغییر داد! این انتخاب باعث شد تا زیبایی خاصی به این سری داده شود، اما در کنار آن مشکل بزرگی نیز وجود داشت: یک ضربه این شیشه را می‌شکند و شکستن آن مشکلات خاصی را ایجاد می‌کند.

  Xperia Z3 Compact Review Out (1)

  البته این مشکلات همیشه برای شیشه‌ها و یا هر جنسی که از شیشه ساخته شده است وجود دارد. به طور مثال شیشه جلوی یک خودرو نیز، گاهی به راحتی با برخورد یک ریگ یا ضربه‌ای شبیه به آن ترک خورده و می‌شکند. طبیعی است که جنس شیشه‌ها طوری است که حالت ارتجاعی نداشته و از شکنندگی بالایی برخوردارند.

  Xperia Z نسخه اول، به راحتی پس از ضربه‌های کوچک آسیب می‌دید و شیشه آن خرد می‌شد. پس از آن سونی سعی کرد تا این مشکل را حل کرده و در نسخه‌های بعدی این مشکل را تا حد ممکن به صفر برساند. به همین دلیل Z2 و سپس Z3 هر کدام با کیفیت بالاتری نسبت به ورژن قبل تهیه شده و موادی در تولید آن‌ها به کار رفته بود که مقاومت قاب شیشه‌ای آن را بسیار بیشتر ساخته بود.

  اما اخیرا گزارش‌هایی از سوی برخی از کاربران آخرین پرچم‌دار سری Z منتشر شده است که نشان می‌دهد قاب شیشه‌ای و زیبای این اسمارت فون بدون هیچ دلیل محکمی ترک خورده و یا شکسته است!

  پیش از اینکه بخواهیم سرتاسر اینترنت را بگردیم تا این موارد را پیدا کنیم، کافی است تا سری به وب‌سایت و انجمن معتبر XDA بزنیم. در آنجا شاهد خواهیم بود از تعداد ۱۳۶۹ نفر از کاربرانی که اسمارت فون آن‌ها، آخرین محصول سونی است، حدود ۳۷۶ نفر گزارش داده‌اند که قاب پشتی پرچم‌دار زیبایشان بدون هیچ دلیل محکمی شکسته است! دلایلی همچون سقوط از ارتفاع بسیار کم و یا حتی قرار گرفتن گوشی در جیب شلوارشان!

  این مشکلات وقتی در گسترده بزرگی گزارش می‌شود، نشان از یک مشکل اساسی در طراحی دستگاه مورد نظر دارد! همان‌طور که می‌دانیم Z3 جز محصولات گران قیمت بازار است و به تبع آن، کاربر نیز به هیچ وجه دوست ندارد این اتفاق برای همراه گران قیمتش رخ دهد.

  با اینکه صفحات و سایت‌های زیادی در اینترنت وجود دارد که قصد کمک به صاحبان این محصولات گران قیمت سونی را دارند، اما اگر اسمارت فون همراه شما، Z3 یا برادر کوچک‌ترش Z3 Compact است، حتما و حتما از آن بیشتر نگه داری کرده و آن را درون پنبه قرار دهید!

  به نظر می‌رسد شیشه این پرچم‌دار سونی، طاقت فشار زیادی را ندارد!

  برچسب ها :

  نظرات