آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 13 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 51061
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون استاندار مازندران خبر داد

  فعالیت ۱۴ هزار نفر برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در مازندران

  معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به فعالیت 14 هزار نفر در برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه بابل و قائم‌شهر گفت: تعداد 865 شعبه اخذ رأی نیز برای این دو حوزه انتخابیه تعیین شده است.

  آوای شمال/ علیرضا یونسی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت ۱۴ هزار نفر در برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه بابل و قائم‌شهر اظهار کرد: تعداد شعب اخذ رأی در دو حوزه انتخابیه قائم‌شهر و بابل ۸۶۵ شعبه است.

  وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه بابل ۵۰۹ شعبه، در حوزه قائم‌شهر ۱۶۴ شعبه در جویبار ۷۰ شعبه در سیمرغ ۳۱ شعبه در سوادکوه ۵۷ شعبه و در سوادکوه شمالی ۳۴ شعبه اخذ رأی در مرحله دوم انتخابات تعیین شده است، افزود: از این تعداد ۷۸۲ شعبه را ثابت و ۸۳ شعبه را سیار است.

  معاون سیاسی، امنیتی استانداری مازندران با اشاره به اینکه از این تعداد ۳۳۶ شعبه شهری و ۵۲۹ شعبه روستایی است، خاطر نشان کرد: بر این اساس ۳۲۲ شعبه ثابت شهری، ۱۴ شعبه سیار شهری و نیز ۷۸۲ شعبه ثابت روستایی و ۸۳ شعبه سیار روستایی است.

  وی تعداد واجدان شرایط حوزه بابل را ۳۵۸ هزار و ۲۹۵ نفر برشمرد و خاطر نشان کرد: ۲۲۱ هزار و ۱۴۸ نفر جمعیت واجدان شرایط حوزه قائم‌شهر، ۲۹ هزار و ۶۸۱ نفر جمعیت واجدان شرایط حوزه سوادکوه را تشکیل می‌دهند.

  یونسی همچنین تعداد افراد واجد شرایط رای برای مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابیه سوادکوه شمالی را ۱۶ هزار و ۸۲۱ و جمعیت واجدان شرایط حوزه سیمرغ را ۱۳۱ هزار و ۱۷۵ نفر و جمعیت واجدان شرایط حوزه جویبار را ۵۴ هزار و ۱۴۸ نفر اعلام کرد.

  وی میزان مشارکت مردم مازندران در انتخابات مجلس شورای اسلامی در کل استان ۵/۷۲ درصد اعلام کرد و گفت: در حوزه انتخابیه بابل ۵/۷۱ درصد، در حوزه انتخابیه قائم‌شهر ۴/۶۳ درصد، در حوزه انتخابیه سوادکوه ۴/۷۹ درصد، در حوزه انتخابیه سیمرغ ۹۶ درصد، در حوزه انتخابیه جویبار ۱/۸۰ درصد بوده است و حوزه انتخابیه سوادکوه شمالی با مشارکت ۲/۹۸ درصد رتبه نخست کشوری را کسب کرده بود.

  به گزارش فارس، مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان مازندران در دو حوزه انتخابیه شهرستانهای بابل و قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی برای کسب دو کرسی مجلس شورای اسلامی ۱۰ اردیبهشت ماه سال‌جاری برگزار می‌شود

   

  برچسب ها :

  نظرات