آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ , Saturday 17 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 50536
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خبر داد

  آغوش باز ۲۹۷ مسجد به‌سوی معتکفین مازندران

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران از آمادگی ۲۹۷ مسجد استان برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در شهرهای مختلف مازندران خبر داد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام ناصر شکریان صبح دوشنبه در جلسه هماهنگی مراسم معنوی اعتکاف در مرکز مازندران با اشاره به این‌که ماه رجب حاوی ارزش‌های معنوی و فواید ملکوتی است که آن را در میان ماه‌های قمری خاص کرده است، اظهار داشت: با فرارسیدن ماه پربرکت رجب بهار خودسازی آغاز می‌شود.

  وی با تأکید بر این‌که رجب ماه پیامبر و پیامبری است، زیرا آخرین سفیر خدای متعال در ۲۷ رجب برانگیخته‌شده است، یادآور شد: این ماه بیان مبعث در لسان ولایت است، چراکه سه تن از امامان معصوم (ع) در این ماه تولد یافته‌اند.

  شکریان افزود: امتیاز دادن به پاره‌ای از ماه‌ها به لحاظ برخورداری این ایام از حرمتی ویژه، برای این است که خداوند متعال می‌خواهد بندگان خود را بیشتر در حال اطاعت ببیند که اعمال حسنه در آن‌ها پاداشی دوچندان برای صاحبش به ارمغان می‌آورد و گناه او را بیشتر ساقط می‌کند.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران بابیان این‌که ماه رجب ماه دعا و نیایش، خودسازی، نماز و استغفار و آمرزش، ماه زیارت و دیدار اولیای الهی و ماه تهذیب اخلاق و رفتار است، ادامه داد: ماه رجب ماه نزول رحمت الهی و ماه مبارکی است که به فرموده پیامبر اکرم (ص) ماه استغفار امت اسلامی است.

  عضو شورای فرهنگ عمومی استان افزود: ماه رجب که مقدمه‌ای برای ماه‌های شیعیان و رمضان است، در برخی از روایات نیز با عنوان شهرالولایه و همچنین شهر الله نیز معرفی‌شده است.

  حجت‌الاسلام شکریان با اشاره به این‌که مراسم اعتکاف فرصت ارزشمند خودسازی و تعالی انسان است، بیان داشت: مراسم معنوی اعتکاف فرصتی مطلوب است که انسان می‌تواند به اهداف خود آسان‌تر برسد که باید انس و ارتباطی ارزنده با حضرت حق برقرار کنیم.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به حضور ۷۰ درصدی جوانان و نوجوانان هرساله در مراسم اعتکاف مازندران اشاره کرد و گفت: امسال نیز باید زمینه لازم برای حضور گسترده نسل جوان در این مراسم معنوی فراهم شود.

  وی ادامه داد: انسان معتکف با داخل شدن در حرم امن معنوی خدای خود را محرم و مقرب خاص حضرت حق کرده و با ماندن در مسجد، نفس خویش را از همه آلودگی، ظلمت و هر مقامی غیر خدا جدا می‌سازد.

  استاد حوزه و دانشگاه در مازندران در پایان ضمن اشاره به اهمیت هرچه باشکوه‌تر مراسم معنوی اعتکاف در شهرهای استان خاطرنشان کرد: ۲۹۷ مسجد از سراسر شهرهای استان مازندران برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کرده‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات