آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ , Saturday 17 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 50530
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سيدياسر جبرائيلي

  برجام چهره واقعی امریکا را آشکارتر کرد

  با رئيس‌جمهور موافقم که برجام يک آفتاب درخشان است؛‌ آفتاب درخشاني که تابيد و چهره واقعي امريكا را براي آنها که اندک ترديدي درباره ماهيت آن داشتند، آشکارتر ساخت.

  آوای شمال/ این عبارت را معاون خبرگزاری فارس در مراسم گرامیداشت روز فناوری هسته‌ای در نطنز عنوان و اظهار کرد: برای دیدن برخی واقعیت‌ها و فهمیدن برخی حقیقت‌ها، از نگریستن و اندیشیدن کاری ساخته نیست؛ گاهی باید سال‌ها، دهه‌ها و سده‌ها از آنجا که ایستاده‌ایم فاصله بگیریم و حجاب معاصر را کنار زنیم تا واقعیات و حقایق بر ما روشن شود. مؤثر‌ترین گفتارها و نوشتارها در عصر تولید خود، منزوی بوده‌اند.
  سیدیاسر جبرائیلی گفت: برای روشن شدن حقیقت و پیروزی جبهه حق بر باطل، هزینه‌هایی که در عصر ما پرداخته می‌شود بسیار‌بسیار ناچیز است. خون‌های پاک دیروز، استعداد بشر امروزی را برای درک حقیقت صدچندان کرده است. هزینه‌هایی که در انقلاب اسلامی بابت پیروزی پرداخت شد، با هزینه قیام حسین(ع) قابل‌مقایسه نیست. هزینه‌هایی که در جنگ تحمیلی بابت آن پیروزی عظیم پرداخت شد، با قیام کربلا و حتی انقلاب اسلامی قابل قیاس نیست. وی ادامه داد: برجام و خسارات ناشی از آن نیز یکی از همین هزینه‌هاست که باید برای روشن شدن حقیقت پرداخت می‌شد، اما اساساً در مقابل هزینه‌های قبل از خود برای روشن شدن حقایق، هیچ نیست.

  این کارشناس مسائل سیاسی افزود: اگر برجام نبود همین تحریم‌ها بودند و کسانی قصد این را می‌کردند که احکام اسلامی را به نام مصالحه بر سر حقوق بشر روی میز مذاکره به معامله بگذارند. اگر برجام نبود کسانی می‌خواستند قدرت دفاعی و موشکی ایران را به مذاکره بگذارند تا شاید تحریم برداشته شود و بعد از وارد کردن این خسارات سنگین به کشور، وقتی دستاوردهای ما از دست رفت، می‌فهمیدند که برداشتن تحریم در کار نیست. جبرائیلی با اشاره به نقاط مثبت و منفی برجام تأکید کرد: امروز به دنبال برجام و آشکار شدن هویت و نیت واقعی دشمن برای مرددان و تردیدافکنان، کسی جرئت ندارد حرف از معامله دستاوردهای موشکی و احکام الهی بزند. ۱۲ سال پیش وقتی برجام در کار نبود دولت اصلاحات این کار را کرد. به جرج بوش نامه نوشتند و التماس کردند که حاضریم درباره بحث تروریسم و سلاح‌های WMD و مقاومت با شما کنار بیاییم.

  این کارشناس ارشد مسائل سیاسی بیان داشت: دستاورد برجام عظیم است و عظمت آن به خاطر نقشی است که در روشنگری و شناساندن و آشکارتر ساختن چهره واقعی دشمنان نظام ایفا کرد.

  جبرائیلی افزود: استراتژی امروز امریکا در قبال جمهوری اسلامی، براندازی ساختاری و شکلی جمهوری اسلامی و نظام ولایت‌فقیه نیست. بلکه اگر موفق به تغییر رفتار نظام شوند، نه تنها با جمهوری اسلامی، بلکه حتی با نام ولایت‌فقیه نیز مشکلی ندارند. می‌دانید که ما تنها نظام جمهوری اسلامی در جهان نیز نیستیم و در همین منطقه با این عنوان نظام‌های دیگری نیز وجود دارند.

  رئیس دانشکده فارس تصریح کرد: امروزه بررسی لحن امریکایی‌ها نشان می‌دهد که آنها به تمام اهدافی که از ابتدای انقلاب علیه نظام دنبال می‌کردند بعد از برجام شدت بخشیده‌اند. حملات سایبری، تحریم‌های مالی و حمایت از اپوزیسیون داخلی از نقشه‌های امریکا بعد از برجام است که با تمام قوا در حال اجرای این برنامه‌ها هستند.

  وی تأکید کرد: قطع به یقین امریکایی‌ها می‌خواهند با اجرای برجام جمهوری اسلامی را در حوزه‌های گوناگون به عقب برگردانند.

  برچسب ها :

  نظرات