آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ , Thursday 18 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 50426
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  طی نامه‌ای مطرح شد

  انتقاد توکلی از تحریف سخنانش در روزنامه‌های اصلاح‌طلب/تخلفات مربوط به دولت روحانی است نه احمدی‌نژاد

  احمد توکلی در نامه‌ای با انتقاد از تحریف سخنانش در روزنامه‌های اصلاح‌طلب نوشت: همه تخلفات اشاره شده در نطق من مربوط به زمان صدارت آقای دکتر روحانی است.

  آوای شمال/ احمد توکلی در نامه‌ای خطاب به مدیران مسئول روزنامه های شرق، اعتماد،  آرمان، ابتکار، اسرار، ایران، فرهیختگان اعلام کرد: از قول من مطالبی به آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین و دولت وی نسبت داده شد که ساخته و پرداخته کسانی به نظر می رسد که اعتنایی به دستور خداوند کریم ندارند.

  متن کامل این نامه که نسخه‌ای از آن را برای خبرگزاری فارس ارسال داشته به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  مدیران مسئول محترم روزنامه‌های شرق، اعتماد،  آرمان، ابتکار، اسرار، ایران، فرهیختگان

  در صفحه اول شماره امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه ۹۵ روزنامه‌های تحت مدیریت شما برادران از قول من مطالبی به آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین و دولت وی نسبت داده شد که ساخته و پرداخته کسانی به نظر میرسد که اعتنایی به این دستور خداوند کریم ندارند که در قرآن فرمود:

  یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ اى کسانى که ایمان آورده‏اید براى خدا به داد برخیزید [و] به عدالت‏ شهادت دهید و البته نباید دشمنى گروهى شما را بر آن دارد که عدالت نکنید عدالت کنید که آن به تقوا نزدیکتر است و از خدا پروا دارید که خدا به آنچه انجام مى‏دهید آگاه است.

   درست است که تصویب قرض شش ماهه ۲٫۵ (دو و نیم) میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی در تاریخ ۲۶/۰۴/۱۳۹۲ در روزهای آخر دولت پیشین انجام شده ولی پرداخت ها از ۱۷/۰۷/۱۳۹۲ آغاز شده و تمام تخلفات اشاره شده در نطق من مربوط به زمان صدارت آقای دکتر روحانی است. مواضع شفاف مرا در باره عملکرد اقای دکتر احمدی نژاد همه میدانند، ولی نه من و نه هیچ مسلمانی حق ندارد به دروغ زبان بگشاید و نسبت به مخالفانش بی محابا هرچه میخواهد بگوید. ارقام ساختگی و نسبت های ناصواب در تیتر و متن خبر منتشر شده در  روزنامه های تحت مدیریت شما زیاد است. صوت سخنان من در سایت رادیو فرهنگ  موجوداست. (http://radio.iranseda.ir/LightBox/?ch=16&d=4/10/2016%2011:00:00%20AM&t=11:00) و قابل قبول ترین خبر تنظیم شده را سایت الف منتشر کرده است (http://alef.ir/vdcevx8x7jh8eoi.b9bj.html?343980). متن پیاده شده قسمت مورد نظر این است: ”  برای مزید اطلاع نمایندگان و دولت محترم عرض می کنم در روزهای آخر دولت پیشین یک مصوبه ای شورای عالی امنیت ملی داشت که ۲٫۵ میلیارد دلار از صندوق بدهد با سود صفر و شش ماهه برای واردات مواد اولیه، دارو و کود. توجه بفرمایید شش ماهه باید بر می‌گرداندند اما شرکت جهاد سبز اومده از ۱۵۲ میلیارد تومانی که گرفته فقط ۴۵ میلیارد را برگردانده و بقیه اش را ساختمان خرید و به شرکتهای دیگر قرض داده، حق العمل بازرگانی داده. مدیرعامل شرکت بازرگانی و خدمات صنایع روستایی و عشایری شاهد از ۲۳۶ میلیاردی که گرفتند رفتند ۱۷۳ میلیارد داده دو تا ساختمان خریده ، خیال نکنید اگر پول بدهید دست شرکت های دولتی کار درست می شد. مدیر کل ذی‌حسابی  و امور مالی وزارت خانه رفته با این پول ها کارهای عجیب و غریبی کرده مثلاً ۷۲۱ میلیون تومان صرف بودجه رفاهی پرسنل خودش کرده ” این ها با آنچه دیروز منتشر ساختید چه نسبتی دارد؟ هماهنگی بین این همه روزنامه نیزدر این خلاف گویی نیز بسیار غم انگیز است و مغایر دستور دیگر قرآن.

  فکر می‌کنم شما ضمن انتشار کامل توضیح بنده و تصحیح این مورد، محتاج تغییر مسیر هستید تا با تشدید اختلافات بیش از این به مصالح ملی و منافع مردم آسیب نرسد و فردای قیامت به خلق خدا بدهکار نشوید.

  احمد توکلی

  نماینده مجلس شورای اسلامی

  ۲۳/۰۱/۱۳۹۵

  برچسب ها :

  نظرات