آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 50425
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رشد قیمت خودرو در بازار به دنبال افزایش قیمت کارخانه‌ای/ پراید ۲۰۰ و پژوپارس ۳۰۰ هزار تومان گران شد

  در پی افزایش نرخ بیمه شخص ثالث و رشد قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران‌‌خودرو و سایپا، قیمت خودروهای داخلی در بازار ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

  آوای شمال/ روز چهارشنبه هفته گذشته رشد نرخ بیمه شخص ثالث باعث افزایش ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومانی قیمت محصولات ایران خودرو و رشد ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی قیمت محصولات سایپا شد که هم اکنون این افزایش قیمت‌ها بر نرخ های بازار نیز تأثیر گذاشته و باعث بالا رفتن قیمت‌ها در بازار شده است.

  بر این اساس، قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار مدل V8 در بازار با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به ۳۷٫۵ میلیون تومان رسیده و قیمت پژو ۴۰۵ اس‌ال‌ایکس نیز با همین میزان افزایش به ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. در عین حال، قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز در بازار بدون تغییر ۳۱٫۵ میلیون تومان و قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز بدون تغییر ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

  * پژو پارس ۳۰۰ هزار تومان گران شد

  همچنین پژو پارس سال با افزایش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی، این روزها به قیمت ۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود و قیمت رانا نیز با رشد ۲۰۰ هزار تومانی به قیمت ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

  قیمت سمند ال‌ایکس بنزینی نیز در بازار با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی به ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

  در عین حال، باید به ثبات قیمت تندر ۹۰ ایران‌ خودرو و عرضه آن به قیمت ۴۹ میلیون تومان و همچنین ثبات قیمت سوزوکی ویتارا و عرضه آن به قیمت ۱۲۶ میلیون تومان اشاره کنیم. قیمت پژو پارس دوگانه‌سوز نیز در بازار بدون تغییر همچنان ۳۷٫۵ میلیون تومان است.

  * رشد ۲۰۰ هزار تومانی قیمت پراید و تیبا

  در مورد محصولات سایپا نیز باید به افزایش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت تیبا اشاره کنیم که به ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. قیمت سایپا ۱۱۱ مدل SE نیز با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی در بازار به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

  قیمت سایپا ۱۳۱ نیز طی روزهای اخیر ۲۰۰ هزار تومان افزایش داشته و به ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. در مورد سایپا ۱۳۲ هم باید به رشد ۱۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار اشاره کنیم.

  در عین حال، قیمت تیبا ۲ در بازار بدون تغییر ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، چانگان CS35 بدون تغییر ۷۲ میلیون تومان و پارس تندر بدون تغییر ۴۱ میلیون تومان است.

  در روزهای گذشته، افزایش نرخ بیمه شخص ثالث باعث رشد ۱۰۰ هزار تومانی قیمت وانت ریچ در بازار شده و هم اکنون این خودرو به قیمت ۶۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. قیمت وانت زامیاد بنزینی نیز با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۸٫۵ میلیون تومان رسیده است.

  در مورد خودروهای خارجی هم باید به ثبات قیمت اکثر خودروها اشاره کنیم اما در عین حال، قیمت سراتو دنده اتوماتیک با افزایش یک میلیون تومانی در بازار به ۹۱ میلیون تومان رسیده است.

  بازار خودرو در حالی شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی است که خرید و فروش همچنان راکد است و تقاضای زیادی برای خرید خودرو وجود ندارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات