آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 50349
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  یادروج مطرح کرد

  ارسال ۸۰ اثر به جشنواره فیلم مدافعان حرم در هفته اول انتشار فراخوان/ جشنواره میزبان تمام آثار مرتبط با مقاومت است

  دبیر نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم با اشاره به اینکه موضوع شهدای مدافع حرم موضوعی ملی و فراجناحی است٬ از همه دستگاه‌ها و ارگان‌های ذیربط خواست در برگزاری این دوره از جشنواره مشارکت کنند.

  آوای شمال/ حمید یادروج دبیر نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم با اشاره به اهمیت اقدامات مدافعان حرم و ارج نهادن به این قبیل ایثارگری‌ها گفت: موضوع مقاومت اسلامی و دفاع از حرم آن‌قدر مهم است که برگزاری یک جشنواره فیلم برای آن کاری بسیار بسیار کوچک است؛ اما ما سعی کردیم در حد توان خود به منظور حمایت از این جریان ارزشمند٬ جشنواره‌ای در قالب فیلم برگزار کنیم تا هم جامعه را متوجه فداکاری‌های شهدای مدافع حرم کنیم و هم از فیلمسازانی که جسورانه پا به میدان جنگ می‌گذارند تجلیل کنیم.

  وی در ادامه با اشاره به بخش‌های جشنواره افزود: نخستین دوره جشنواره فیلم مدافعان حرم در سطح ملی و در دو بخش مستند و نماهنگ به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی ۵ خردادماه سال جاری برگزار می‌شود و فیلمسازان تا ۳۱ فروردین‌ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

  یادروج در ادامه با اشاره به استقبال خوب از جشنواره بیان داشت: در یک هفته گذشته و پس از انتشار فراخوان جشنواره تا کنون ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که این تعداد نشان از توجه ویژه فیلمسازان به مقوله مقاومت و دفاع از حرم دارد.

  تهیه‌کننده و کارگردان مستند تحسین‌شده «پسر را ببین٬ پدر را تصور کن» ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع شهدای مدافع حرم در زیرمجموعه مقوله مقاومت اسلامی می‌گنجد٬ این جشنواره میزبان تمامی آثار با موضوع مقاومت است. البته به طور ویژه از فیلم‌های با موضوع شهدای مدافع حرم تجلیل به عمل می‌آید‌‌.

  دبیر نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم در خاتمه با اشاره به اینکه موضوع شهدای مدافع حرم موضوعی ملی و فراجناحی است٬ از همه دستگاه‌ها و ارگان‌های ذیربط خواست در برگزاری این دوره از جشنواره مشارکت کنند.

  گفتنی است؛ نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی ۵ خرداد ماه سال جاری در دو بخش مستند و نماهنگ برگزار می‌شود. فیلمسازان تا ۳۱ فروردین‌ماه فرصت دارند آثار خود را با مراجعه به سایت www.modafeanfilmfest.ir  به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات