آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5033
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دیدگاه جالب کانتونا درباره دین اسلام

  آوای شمال/ به دنبال انتشار مجدد کاریکاتورهای توهین‌آمیز به پیامبر اکرم (ص) در نشریه طنز “شارلی ابدو” فرانسه، خشم جهان اسلام را دربرگرفته است و بسیاری به انتقاد از چنین حرکت توهین‌آمیزی پرداخته‌اند. انفجارهای اخیر در پاریس که به دست افراطی‌ها انجام شد، باعث شد تا بسیاری در حرکتی جهالت‌آمیز به اسلام و مسلمانان حمله […]

  آوای شمال/ به دنبال انتشار مجدد کاریکاتورهای توهین‌آمیز به پیامبر اکرم (ص) در نشریه طنز “شارلی ابدو” فرانسه، خشم جهان اسلام را دربرگرفته است و بسیاری به انتقاد از چنین حرکت توهین‌آمیزی پرداخته‌اند.

  انفجارهای اخیر در پاریس که به دست افراطی‌ها انجام شد، باعث شد تا بسیاری در حرکتی جهالت‌آمیز به اسلام و مسلمانان حمله کنند و مسلمانان در فرانسه که تعداد آنها زیاد است روزهای سختی را پشت سر بگذارند. نشریه شارلی ابدو هم با رفتار ناشایستی که داشت به جای آرام کردن اوضاع، آتش زیر خاکستر شد تا تنش‌ها در فرانسه زیاد شود.

  اریک کانتونا، اسطوره شیاطین‌سرخ و بازیکن سابق تیم ملی فوتبال فرانسه سخنان جالب و قابل تاملی را بر زبان آورد. او گفت: کلمه “مسلمان میانه‌رو” تحریک آمیز است و نباید چنین لفظی را به کار برد. عده‌ای بسیار کمی وجود دارند که معنا و رسالت دین خود را نمی‌فهمند و این در میان کاتولیک‌ها و بودایی‌ها نیز وجود دارد؛ همچنان که در میان مسلمانان هم وجود دارد. همچنان که برای کاتولیک‌ها لفظ معتدل و میانه‌رو را به کار نمی‌بریم پس نباید درباره مسلمانان هم این لفظ را به کار ببریم. حملات تروریستی اخیر باعث لکه‌دار شدن چهره اسلام و مسلمانان نمی‌شود. نباید لفظ اسم معتدل را به کار بگیریم؛ چرا که اسلام در اصل دینی معتدل و میانه‌رو است.

  اسطوره شیاطین‌سرخ که با مجله یورونیوز مصاحبه می‌کرد، ادامه داد: جهان اسلام نباید مسئول حوادث تلخ و تاسف‌برانگیزی باشد که اخیرا در پاریس رخ داد. نباید انگشت اتهام به سوی مسلمانان باشد. اصطلاح مسلمان میانه‌رو تحریک‌آمیز و به نظر من خطر بزرگی است و باید از به کار بردن آن بپرهیزیم.

  برچسب ها :

  نظرات