آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 20 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 50318
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  در پاسخ به تذکر شفاهی رسایی در صحن علنی صورت گرفت

  موافقت رئیس مجلس با ارائه گزارش توسط وزارت خارجه درباره روند اجرای برجام

  علی لاریجانی با اشاره به دستاوردهای برجام در بستن پی ام دی و لغو قطعنامه‌های شورای امنیت گفت: موافقم که وزارت خارجه گزارشی درباره روند اجرای تعهدات ایران و ۱+۵ به مجلس ارائه دهد.

  آوای شمال/ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز بعدازظهر مجلس و در پاسخ به تذکر حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران گفت: فلسفه تحلیل مواد غنی شده طبق برجام این نبود که شما گفتید بلکه صحبت بر سر این بود که طرف مقابل ممکن است کلک بزند و بنابراین این شد که در مقاطع متعدد این مواد تحویل آن‌ها شود.

  وی افزود: طرف غربی بیش از اتمام تحلیل مواد غنی شده کیک زرد لازم را به ایران تحویل داد و لذا آن مورد قانونی به نحو اکمل انجام شده است.

  رئیس مجلس ضمن اعلام موافقت با بخشی از تذکر رسایی درباره ضرورت ارائه گزارش توسط وزارت خارجه درباره اجرای تعهدات متقابل ایران و ۱+۵ به مجلس گفت: همه موارد را در برجام سیاه نشان ندهید.چرا که یکی از موفقیت‌های آن بستن پرونده پی ام دی بود. که موضوع کوچکی نبود.

  وی با اشاره به افزایش صادرات نفت ایران پس از برجام به میزان یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز خاطرنشان کرد: پیش از برجام روزنامه یک میلیون بشکه صادر می‌کردیم و برنامه طرف مقابل این بود که این میزان را به صفر برسانند اما نه تنها به صفر نرسید بلکه ۷۰۰ هزار بشکه نیز افزایش یافت.

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: البته در موضوع صدور نفت این ضیق را داریم که به خاطر عدم برداشت چند ساله باید مدتی به چاه‌های نفت گاز تزریق شود لذا باید به دولت در این مورد فرصت داد.

  وی لغو شدن قطعنامه های گذشته شورای امنیت را دستاورد دیگر برجام خواند و درباره تذکر رسایی درباره رویه غربی‌ها در اجرای تعهدات تصریح کرد: با این بخش موافقم و باید حواس‌ها در این باره جمع شود که مقابله به مثل صورت گیرد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موافقم که گزارشی از سوی وزارت خارجه درباره روند اجرای برجام به مجلس ارائه شود تا نقاط مثبت و منفی آن مشخص شده تا در مقابلش اقدامی انجام شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات