آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ , Friday 19 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 50304
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  پیام پنهان نامه کروبی به روحانی چیست؟

  با این اوصاف نامه کروبی را میشود جور دیگری هم تفسیر کرد . او با رد رافت اسلامی، در واقع، از روحانی درخواست مرگ کرده است.

  آوای شمال/ محمد عبدالهی در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت: نامه کروبی به روحانی مبنی بر درخواست محاکمه و پذیرش بی چون و چرای نتیجه دادگاه ، دیروز منتشر شد و از امروز موج بلند پروپاگاندای داخلی و خارجی برای هجمه به نظام به این بهانه شکل خواهد گرفت. اما پیرامون مساله درخواست محاکمه معتقدم اگر بنا باشد دادگاه صالحه ای برای رسیدگی به جرایم سران فتنه برپا شود حکم آنها بسیار بالاتر از حصر خانگی است.

  همانگونه که در زمان حکومت پیامبر (ص) دو نوع هجوم به نظام اسلامی صورت می‌گرفت، یک هجوم بیرونی بر حکومت برای ضربه زدن به نظام و دیگری هجوم عناصر فرصت‌طلب داخل نظام علیه حکومت اسلامی و حکم هر کدام معلوم بود.

  در مورد اول که عناصر بیرونی بر نظام اسلامی هجوم می‌برند در احکام فقهی و حقوقی اسلام اصطلاح “کافر #حربی” در موردشان بکار می رود و در مورد دوم که افرادی از داخل نظام قصد آسیب رساندن به نظام را دارند به عنوان “#باغی” (از ریشه بغی به معنی سرکشی ) شناخته می‌شوند. بغی در فقه یکی از مصادیق بارز جرم سیاسی است که به معنای شورش دربرابر حاکم و حکومت اسلامی، و خروج گروهی از مسلمانان بر امام عادل است. بنا براین طبق احکام حقوقی اسلام هرکسی که برای سرنگونی نظام اسلامی با زور و روش‌هایی از جمله فریب، اردوکشی خیابانی،تخریب اموال عمومی ، قتل و غارت و اقدامات مسلحانه اقدام کند بغی بر نظام اسلامی انجام داده است و کسی که بغی می‌کند مطابق احکام حقوقی بایستی با وی برخورد شود.

  بی تردید فتنه ۸۸ همچون اقدامات خیلی از جریان ها همچون سازمان مجاهدین خلق و حزب توده یکی از مظاهر بغی تلقی می شود. فتنه ای که در آن نه تنها قانون شکنی، شورش خیابانی، اقدامات مسلحانه و کشتن بیگناهان، اهانت به مقدسات اسلام و… انجام شد که در مرحله ای عمیقتر در سال ۸۹ به شبیه سازی الگوی جعلی بیداری اسلامی (همان طرح امریکایی که در سوریه انجام شد) رسید.

  پاسخ قاطع رهبر انقلاب به درخواست علی مطهری برای محاکمه سران فتنه و تشکیل دادگاه برای آنها بنا به نقل از خود وی بسیار صریح و روشن کننده است: «جرم اینها بزرگ است و اگر امام بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»

  علاوه بر این ، توضیحات آیت‌الله جنتی که در نمازجمعه تهران بیان شد را می توان پاسخی مبتنی برنظریه فقهی حکومتی اسلام به این مساله دانست: «فعلا این روسیاهان در خانه‌هایشان محبوس شدند، در خانه خودشان امکانات و وسایل زندگی‌شان را دارند، تلویزیونشان را دارند، رفاهیاتشان را دارند ولی در خانه خودشان محبوس هستند که اگر رأفت فوق‌العاده اسلامی نبود، آنان باید اعدام می‌شدند…می‌خواهم یک جمله‌ای بگویم تا افرادی که از این روسیاهان دفاع می‌کنند پاسخ آن را بدهند، یکی از عناوینی که در فقه اسلام و قرآن آمده و مجازات آن اعدام است، فساد فی‌الارض است. یک نمونه کوچک این جرم این است که اگر یک چاقوکشی در یک محله چاقویش را به دست گیرد و محله را ناامن کند، به او محارب و مفسد فی‌الارض گفته می‌شود و به حکم اسلام اعدامش می‌کنند.آیا این افراد که ۸ ماه کشور را ناامن کردند و چقدر افراد و جوان‌ها را کشتند، چه آتش‌سوزی‌هایی راه انداختند و چه تخریب‌هایی را موجب شدند، مفسد فی‌الارض نیستند که شما از آنان دفاع می‌کنید و خجالت هم نمی‌کشید؟»

  با این اوصاف نامه کروبی را میشود جور دیگری هم تفسیر کرد . او با رد رافت اسلامی، در واقع، از روحانی درخواست مرگ کرده است.

   

  منبع: جهان

  برچسب ها :

  نظرات