آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5024
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ادعاهای حقوق بشری آمریکا نخ‌نما شده/ حنای سیاست‌های واشنگتن در دنیا دیگر رنگی ندارد

  آوای شمال/ منصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا که مسافرت شهروندانش به ایران را همراه با ریسک عنوان و جمهوری اسلامی را متهم به سرکوب اقلیت‌های مذهبی کرده است، گفت: آمریکا باید قصه نقض گسترده سیاهپوستان در ایالات متحده و […]

  آوای شمال/ منصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا که مسافرت شهروندانش به ایران را همراه با ریسک عنوان و جمهوری اسلامی را متهم به سرکوب اقلیت‌های مذهبی کرده است، گفت: آمریکا باید قصه نقض گسترده سیاهپوستان در ایالات متحده و اعتراضات آنان به دلیل تضییع حقوقشان را جمع کرده و بعد حرف دیگری را بزند.

  وی با تاکید بر اینکه حرف‌های حقوق بشری آمریکایی‌ها در دنیا نخ‌نما شده است، افزود: دنیا به خوبی ایالات متحده و دولتمردان آمریکایی را به دروغگویی می‌شناسد، چون به وضوح دیده است که حقوق شهروندان رنگین‌پوست و سیاهپوست آمریکایی به راحتی زیر پا گذاشته می‌شود، در حالی که مسئولان آمریکایی به دنبال دخالت در دیگر کشورها هستند.

  حقیقت‌پور اظهار داشت: ایالات متحده به راحتی سیاهپوستان را تحت فشار قرار داده و آنها را می‌کشد و بعد نگران اقلیت‌های دیگر کشورها است، در حالی که منافع استکباری پشت سر این قضایا وجود دارد و هیچگاه نگرانی بابت تضییع حقوق بشر ندارد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهروندان آمریکایی از عدم امنیت در کشور خود در هراس هستند، زیرا پلیس این کشور به راحتی مردم آمریکا را می‌کشد و اعلام می‌کند که باز هم این کار را تکرار خواهم کرد، در حالی که آنها با وقاحت تمام دولت ایران را متهم به ناامنی می‌کنند و چشم خود را بر روی عدم امنیت در ایالات متحده بسته‌اند.

  نماینده مردم اردبیل، نمین،‌ نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیل تردد جهانگردان خارجی آن هم با قطار به ایران برای گشت و گذار نشان از امنیت بالای ایران دارد و این توریست‌های خارجی جز ادب،‌ مهربانی و لطف از مردم متمدن ایران چیزی را ندیده‌اند.

  حقیقت‌پور دولتمردان آمریکایی را گاوچران خواند و افزود: تمدنی در آمریکا جز گاوچرانی وجود ندارد و این کشور حق ندارد در مورد کشوری که ۷ هزار سال تمدن دارد اینگونه صحبت کند. زیرا عده‌ای چاقوکش و اسلحه به دست در آمریکا حکومت‌داری می‌کنند در حالی که در ایران منشور احترام به حقوق انسان‌ها در آئین نیاکان و در دین مبین اسلام از قرن‌ها پیش وجود داشته است. پس نباید سیاستمداران و دولتمردان آمریکایی حرف مزخرفی را بر زبان خود جاری کنند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: سیاست‌های استعماری آمریکا در منطقه باعث شده که ۱۳۰ هزار نفر در سوریه ظرف چند سال گذشته کشته شوند ضمن اینکه وقتی عروسی مردم افغانستان و پاکستان با حملات پهپادهای آمریکایی به خاک و خون کشیده می‌شود، کسی نگران حقوق بشر این مردم نیست.

  وی افزود: بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده سخیفانه است و حنای سیاست‌های آمریکا در دنیا دیگر رنگی ندارد.

  حقیقت‌پور به مذاکرات هسته‌ای که در حال حاضر در ژنو در جریان است اشاره و خاطرنشان کرد:‌اظهارات دخالت‌آمیز آمریکایی‌ها درباره مسائل ایران برای فشار و بمباران تبلیغاتی به منظور کسب منافع بیشتر در مذاکرات است و آنها تصوری اشتباه دارند که می‌توانند با این فشارها ایران را از حقوق هسته‌ای خود محروم کنند و باید بدانند که ملت ایران محکم‌تر از قبل از حقوق خود دفاع خواهد کرد و ما حربه‌های آنها را به خوبی می‌شناسیم.

  وی در پایان آمریکا را کشوری بی‌ریشه و غیرقابل اعتماد و جسور و فضول در کار دیگر کشورها دانست و تصریح کرد: فشارها و اقدامات آمریکایی‌ها برای مردم ایران کاملا عادی است و این فشارها هیچ اثری بر حقوق ملت ما نخواهد داشت.

  برچسب ها :