آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ , Monday 10 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 50176
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سردار احمد وحیدی کیست؟/تلاش آمریکا برای اتهام‌زنی به فرمانده سابق سپاه قدس

  چرا آمریکا برخی تلاش‌ها را ضد سپاه قدس انجام می‌دهد؟

  آوای شمال/ سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران با ارائه کمک‌های مستشاری کشورهای منطقه غرب آسیا را از خطر افراط‌گرایی نجات داده و در حال تلاش برای گسترش ثبات در منطقه است.

  البته سردمداران  “کاخ سفید” در دو دهه اخیر خلاف این موضوع فکر می‌کنند و در تلاش هستند تا همواره یک جنگ روانی دائمی و پایدار علیه سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران به راه بیندازند.

  یکی از فرماندهان سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران که سبقه سکانداری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را نیز دارد، سردار سرتیپ “احمد وحیدی” است که مدتی را نیز به عنوان وزیر دفاع ایفای نقش کرده است.

  ** سردار سرتیپ “احمد وحیدی” کیست؟

  سردار سرتیپ  “احمد وحیدی” در سال ۱۳۳۷ در  “شیراز ” بدنیا آمد. وی از چهره‌های شناخته شده در حوزه نظامی بوده که یک  “کارشناس ارشد آکادمیک”  نیز در این حوزه به حساب می‌آید.

  سردار احمد وحیدی کیست؟/تلاش آمریکا برای اتهام‌زنی به فرمانده سابق سپاه قدس

  “سردار وحیدی”  سمت‌هایی همچون فرماندهی سپاه قدس، معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت دفاع، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس کمیته دفاعی_ امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده نیروهای مسلح در تدوین برنامه پنجم توسعه کشور و … را تجربه کرده است.

  وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تحصیلات آکادمیک خود را در رشته  “الکترونیک” و “علوم استراتژیک” به پایان رسانده و در حوزه مدیریت نظامی و راهبردی در حوزه تحصیلات تکمیلی تخصص دارد.

  از سال ۱۳۹۲ و پس از اتمام دوره وزیری دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با حکم سردار سرلشکر “حسن فیروزآبادی” رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار “احمد وحیدی” به سمت رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی منصوب شده است.

  **ادعای آمریکا درباره سردار وحیدی 

  روزنامه واشنگتن پست در سال ۲۰۰۳ به نقل از مقامات آمریکایی گزارشی با عنوان «رابطه‌ای به عمر یک دهه» بین “ایمن الظواهری” از مقامات ارشد القاعده، با احمد وحیدی منتشر کرد. در این گزارش ادعا شده بود ایران پیش از حملات ۱۱ سپتامبر همکاری‌های متعددی با اعضای گروه القاعده مستقر در افغانستان و پاکستان داشته است (بیشتر بخوانید).

  سردار احمد وحیدی کیست؟/تلاش آمریکا برای اتهام‌زنی به فرمانده سابق سپاه قدس

  البته ادعاهای مختلفی علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا مطرح می شود که صحت و سقم آ« جای سوال جدی داردو چرا که در گذشته هم مطرح شده تروریست های وابسته به رژیم سعودی عملیات ۱۱ سپتامبر را پشتیبانی کرده اند.

  ***نظر سردار وحیدی درباره تحولات سوریه و نظامی گری رژیم سعودی

  سردار سرتیپ احمد وحیدی وزیر سابق دفاع در گفت و گو با  خبرنگار  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تحولات سوریه اظهار داشت: عربستان یک الگوی فاسد را در منطقه دنبال و به کشتار خود در “غرب آسیا” ادامه می دهد.

  وی ادامه داد: وضعیتی که در منطقه داریم یک باتلاق مهم برای سعودی است؛ کما اینکه در یمن هم آن ها گرفتار یک باتلاق شدند. وزیر سابق دفاع با اشاره به اینکه ورود سعودی به جنگ سوریه آسیب های جدی برای پادشاهی عربستان خواهد داشت، تصریح کرد: ورود عربستان به سوریه داخل شدن در یک جنگ بی پایان خواهد بود.

  سردار وحیدی تصریح کرد: عقلانیت موجود در عربستان تضعیف شده و این موضوع می‌تواند سعودی را در یک جنگ بی پایان قرار دهد و ورود در سوریه نمایش دیگری از شکست برای عربستان خواهد بود.

  سردار احمد وحیدی کیست؟/تلاش آمریکا برای اتهام‌زنی به فرمانده سابق سپاه قدس

  **نظر سردار وحیدی درباره توان موشکی ایران

   سردار وحیدی درباره اهمیت قدرت دفاعی کشور اظهارداشت: هر کس با قدرت دفاعی کشور مخالفت کند با امنیت ایران بازی کرده است. وزیر سابق دفاع ادامه داد: در شرایط پیچیده‌ای که درمنطقه حاکم است و با توطئه هایی که دشمن در منطقه بوجود آورده است باید بیش از پیش بر قدرت دفاعی خود بیافزاید.

  سردار وحیدی در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: توان موشکی یکی از رکن‌های مهم دفاعی ایران است و خط قرمز کشور محسوب می‌شود و باید برای بالا بردن قدرت دفاعی توان خود را در این زمینه افزایش دهیم.

  **نظر سردار وحیدی درباره دستگیری تفنگداران دریایی آمریکایی توسط ندسا 

   سردار وحیدی درباره دستگیری تفنگ داران آمریکایی و رهایی آنها توسط نیروی دریایی سپاه گفت: این اقدام قبل از هر چیز نشان از کنترل کامل جمهوری اسلامی ایران بر مرزهای خود است.  وی افزود: این فضاها مربوط به جمهوری اسلامی ایران است و از پیام های مهم این اقدام قاطعیت جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع خود بود و برای انجام این کار جمهوری اسلامی ایران تهدیدی به خود راه نداد.

  وحیدی اظهار داشت: دیگر پیام این اقدام این است که جمهوری اسلامی ایران کشوری است که امنیت منطقه را تامین می کند و قدرت تامین امنیت منطقه بدست جمهوری اسلامی ایران است. دیگران باید بدانند که تشنج آفرینی در منطقه به نفع آنان نیست  و جمهوری اسلامی ایران هم مقابل تشنجات می ایستد و هم با اقدامات خصمانه و غیر دوستانه رویارویی می کند.
  وزیر سابق دفاع تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با عقلانیت کامل تصمیمات مورد نظر در مورداتفاقات را می گیرد که این خود نشان دهنده آکادگی ما در همه صحنه ها است، هر کسی نباید به خود اجازه دهد که اینگونه برداشت کند، می تواند نگاه جمهوری اسلامی ایران را به یک سو منعکس کرده و آن را از جاهای دیگر باز دارد. جمهوری اسلامی ایران همه حوزه ها را رصد می کند.

  فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران همواره مورد هجمه سیاسی  “امپریالیسم”  قرار گرفتند و این موضوع جدیدی نیست. البته سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران برخلاف نظر آمریکا در توسعه ثبات منطقه از طریق کمک‌های مستشاری نقش مهمی داشته است.

  برچسب ها :

  نظرات