آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 49866
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  خطر محرومیت بیخ گوش ایران با پرتاب ترقه

  پرتاب ترقه در بازی روز گذشته ذوب آهن- بنیادکار ازبکستان بار دیگر پای فوتبال ایران را به حواشی ناخوشایند باز کرد.

  آوای شمال/ امنیت ورزشگاه‌های ایران در حالی این روزها زیره ذره بین کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC است که متاسفانه بار دیگر پرتاب نارنجک در ورزشگاه فولاد شهر این میزبانی و امنیت را زیر سوال برد.
   
  ناظران AFC بلافاصله بعد از پرتاب ترقه از این صحنه عکس و فیلم گرفتند که این امر می تواند در میزبانی نمایندگان ایران در آسیا تاثیر بگذارد.
   
  نکته قابل توجه مسائل حاشیه ای بازی دیروز این است که یک نوجوان ۱۶ ساله عامل پرتاب مواد منفجره به زمین مسابقه بود که بلافاصله توسط ماموران انتظامی دستگیر شد، فرد خاطی اعتراف کرده که به وسیله چند نفر تحریک شده است اما تاکنون اسامی آنها افشاء نشده است.
   
  به هر حال مسئولان ورزشگاه فولادشهر با نصب دوربین‌های مداربسته توانستند فرد خاطی را شناسایی و دستگیر کنند اما امنیت ورزشگاه های ایران یک بار دیگر زیر سوال رفت.
   
  با وجود اینکه ما هوادار زیادی در فوتبال آسیا داریم اما در زمینه فرهنگ سازی در ورزشگاه‌ها ضعیف عمل کردیم، به طوری که در هر بازی باید شاهد مسائل حاشیه‌ای از جمله پرتاب ترقه و مواد منفجره در ورزشگاه ها باشیم.
   
  پرتاب ترقه در بازی ذوب آهن مقابل بنیاد کار ازبکستان در حضور ناظران AFC می تواند پیامدهای ناگواری برای فوتبال کشورمان داشته باشد، این موضوع بهانه ای شد تا دیدگاه یک کارشناس حقوقی را در این خصوص جویا شویم.
   
  محمدرضا براتی درباره این موضوع گفت: تبعات پرتاب ترقه بستگی به گزارش ناظر AFC دارد چرا که کمیته انضباطی AFC طبق این گزارش تصمیم می گیرد.
   
  کارشناس حقوقی در ادامه عنوان کرد: بخش فرهنگی باشگاه ها در زمینه فرهنگ سازی در ورزشگاه‌ها ضعیف عمل می کنند و این امر باعث می شود که در بازی های حساس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا شاهد پرتاب ترقه باشیم، همچنین نیروی انتظامی باید کنترل بیشتری بابت امنیت ورزشگاه ها انجام دهد تا مشکلی به وجود نیاید.
   
  وی تصریح کرد: پرتاب ترقه و مواد منفجره برای سابقه فوتبال ما خوب نیست و ما متضرر می شویم.
   
  وی در پایان خاطر نشان کرد: به هر حال مسئولان فوتبال باید از تکرار این اتفاقات جلوگیری کنند چرا که کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC جرایم سنگینی در نظر می گیرند.
   
  به هر حال مسئولان ورزش کشور باید راهکاری بیاندیشند تا اتفاقات ناگوار در ورزشگاه‌های کشور رخ ندهد.

  برچسب ها :

  نظرات