آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ , Friday 19 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 49704
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  رسایی در تذکر شفاهی:

  موعد ۶ ماهه ارائه گزارش درباره برجام به مجلس گذشته است

  نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر ارائه گزارش دولت ۶ ماه پس از آغاز اجرای برجام گفت: الان ۶ ماه گذشته است؛ چرا این گزارش در دستور کار مجلس نیست؟

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۱۷ فروردین) در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس گفت: طبق قانونی که مجلس در مورد برنامه هسته‌ای تصویب کرده است که رهبری نیز در نامه خود به آن استناد کردند هرگونه تحریم جدید نقض برجام محسوب می‌شود.

  وی با اشاره به بند سه مصوبه مجلس مبنی بر مکلف کردن دولت نسبت به رصد اقدامات احتمالی طرف مقابل در پافشاری بر تداوم تحریم‌ها و یا اعمال تحریم‌های جدید خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری و اعضای کمیته نظارت بر اجرای برجام به جز آقای روحانی گفته‌اند که برجام نقض شده است و ما باید جلوی آن را بگیریم.

  رسایی با اشاره به تعطیل شدن یک معدن اورانیوم در کشور گفت: باید پس از ۶ ماه به مجلس گزارش داده می‌شد و الان ۶ ماه تمام شده است اما چرا ارائه این گزارش در دستور جلسه نیست؛ رهبر انقلاب فرمودند که تحریم‌ها روی کاغذ برداشته شده است در حالی که ما سانتریفیوژها را روی زمین جمع کردیم و اورانیوم را روی زمین به روسیه فرستادیم.

  به گزارش خبرنگار فارس، محمدرضا باهنر نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی را برعهده داشت در توضیح گفت: طبق نامه‌ای مقام معظم رهبری نوشتند قرار بود که هیاتی بر اجرای برجام نظارت کند و شورای عالی امنیت ملی نیز وظایف خود را انجام می‌دهد و اگر در این راستا مجلس هم قرار باشد اقدامی بکند حتما مطلع شده و اقدام خواهد کرد

   

  برچسب ها :

  نظرات