آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 49535
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  سخنگوی ناجا اعلام کرد

  شناسایی ۲۰ گروه معاند و کلاهبردار توسط پلیس فتا/ افزایش ۷ درصدی تماس مردم با ۱۱۰/ آخرین جزئیات پرونده دو سرقت مهم در خراسان رضوی و تهران

  سخنگوی نیروی انتظامی از رصد و شناسایی ۲۰ گروه معاند و کلاهبردار توسط پلیس فتا در ایام نوروز خبر داد و به تشریح آخرین جزئیات پرونده سرقت در خراسان رضوی و تهران اشاره کرد.

  آوای شمال/ سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه نهمین نشست خود با اصحاب رسانه به ارائه آماری در خصوص عملکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر پرداخت و اظهار داشت: در ایام نوروز این پلیس بیش از ۱۸ تن کشف مواد مخدر داشته است که افزایش ۱۲ درصدی را شاهدیم.

  سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد: کاهش ۱۱٫۵ درصد جرایم جنایی، کاهش ۱۸٫۵ درصدی قتل و افزایش ۱۰ درصدی کشفیات قتل از دیگر آمار عملکرد پلیس آگاهی است.

  معاون اجتماعی ناجا در خصوص عملکرد پلیس فتا اظهار کرد: رصد و شناسایی ۲۰ گروه معاند و کلاهبردار در شبکه‌های اجتماعی از جمله فعالیت این پلیس است؛ همچنین دستگیری فردی که با کانال جعلی به اسم پلیس فتا اقدام به اخاذی می‌کرد و همچنین دستگیری کلاهبردار فیشینگی از یکی از بانکهای کشور از دیگر اقدامات پلیس فتاست.

  سردار منتظرالمهدی در حوزه عملکرد پلیس امنیت اعلام کرد: بیش از ۳۰۰ هزار خدمت در نوروز توسط دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ ارائه شد؛ افزایش ۱۸ درصدی کشفیات سلاح غیرمجاز و افزایش ۳۰ درصدی کشف مشروبات الکلی را نیز پلیس به خود اختصاص داده است.

  وی افزود: بیش از ۸۰۰ واحد صنفی متخلف نیز توسط پلیس امنیت در ایام نوروز پلمپ شده است.

  این مقام ارشد انتظامی در خصوص عملکرد مرزبانان غیور نیروی انتظامی بیان داشت: افزایش ۱۷ درصدی متجاوزان مرزی، افزایش ۱۳ درصدی طرد افراد بیگانه به خارج از کشور و هلاکت یکی از اشرار از جمله اقدامات مرزبانان نیروی انتظامی است.

  منتظرالمهدی به فعالیت خلبانان ناجا پرداخت و گفت: خلبانان با ۲۶۰ پرواز در طی ۲۶۳ سورتی پرواز در ایام نوروز به شهروندان خدمت کردند.

  سخنگوی ناجا اعلام کرد: افزایش ۷ درصدی تماس مردم با پلیس ۱۱۰ را در ایام نوروز را شاهد بوده‌ایم؛ امسال ۵۶۰ هزار تماس با ۱۱۰ داشتیم که سال گذشته ۵۲۰ هزار تماس بوده است.

  معاون اجتماعی ناجا به ۸ هزار و ۲۸۸ تماس با سامانه ۱۹۷ اشاره و تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد تماس‌ها، تقدیر و تشکر از عملکرد پلیس بود و بخشی هم گله‌مندی از ترافیک سنگین ۱۲ و ۱۳ فروردین؛ البته باید ذکر شود که ساماندهی ترافیک فقط به ناجا مربوط نیست.

  این مقام ارشد انتظامی، تعداد شهدای ناجا در نوروز ۹۵ را چهار نفر اعلام کرد و گفت: سال گذشته ۱۰ نفر از پرسنل ناجا در ایام نوروز به شهادت رسیدند؛ کاهش ۶۷ درصدی تعداد شهدا را نسبت به نوروز سال گذشته شاهد بوده ایم.

  منتظرالمهدی به وقوع سرقتی در روزهای نخستین امسال در خراسان رضوی اشاره و بیان داشت: ۲ نفر جوشکار و یک نفر کلیدساز ۴ کیلو طلا را از یک طلافروشی به سرقت برده بودند که در ۱۲ فروردین هر سه نفر آنها دستگیر شدند؛ این افراد با ورود به منزلی در مجاورت طلافروشی و تخریب دیوار آن، طلاها را به سرقت برده و آب کرده بودند.

  وی در خصوص سرقتی در روز اول نوروز در تهران اعلام کرد: یک پدر و پسر به همراه یک سارق حرفه‌ای بیش از ۱۳ میلیون تومان پول و تعدادی قطعات طلا را از مجتمعی به سرقت برده بودند که در ۱۱ فروردین پدر و پسر دستگیر شدند و سارق حرفه‌ای نیز بعد از اقدام به فرار، با شلیک تیر زمین‌گیر شد.

  منتظرالمهدی در خصوص حادثه کازرون اعلام کرد: این حادثه در دست بررسی است؛ این سوداگران مرگ، پرونده سنگینی داشتند اما در غفلت یکی از مأموران و اعتمادی که شد، متأسفانه سه نفر از پرسنل ناجا به شهادت رسیده و خود این فرد نیز با شلیک تیر مهار شد و هم‌اکنون تحت درمان است.

   

  برچسب ها :

  نظرات