آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 13 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 49403
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  ورزشکاران انگلیس طبل تو خالی از آب در آمدند؛

  انگلیسی ها روی تمام دوپینگی ها را سفید کردند

  افشاگری رسانه ای انگلیسی ها رسوایی وحشتناکی را در میان جامعه ورزشی این کشور به وجود آورد.

  آوای شمال/ نشریه ساندی تایمزهم  در گزارشی نوشت ویدئویی از یک پزشک انگلیسی در اختیار دارد که حاوی توضیحات او درباره دوپینگ گسترده در این کشور است. این نشریه اعلام کرد در طول ۶ سال گذشته  دکتر “مارک بونار” اعتراف کرده هزاران پوند از ورزشکاران کشورش گرفته تا به دوپینگ آن‌ها کمک کند.

   خبرنگاران این نشریه و تلویزیون آلمان به صورت مخفیانه در مطب خصوصی این پزشک انگلیسی با کمک یک ورزشکار او گفت‌وگو کرده‌اندو دکتر بونار که تصور می کرده وی هم مانند سایر مراجعه کنندگانش است و از دوربین مخفی مطلع نشده همه چیز را اعتراف کرده است. یک بازیکن کریکت انگلیسی، یک دوچرخه سوار انگلیسی حاضر در تور دو فرانس،‌ یک قهرمان بوکس انگلیسی، چند ورزشکار رشته های رزمی، چند تنیسور و چند بازیکن فوتبال لیگ برتر در فهرست بازیکن‌هایی هستند که این پزشک می‌گوید به آن‌ها در انجام دوپینگ کمک کرده است،همچنین  چند بازیکن لیگ برتر فوتبال انگلیس،باشگاه های چلسی و آرسنال در لیست دکتر بونار حضور دارد که این باشگاه با آشکار شدن این مطلب در بیانیه ای این موضوع را تکذیب کردند.
  اما خود دکتر مارک بونار نیز در توییترش این موضوع را تکذیب کرده است و در این خصوص نوشت: مطالبی که ساندی تایمز منتشر کرده است اشتباه و گمراه کننده است. من هیچگاه از هورمون تراپی استفاده نمی کنم و هیچگاه با هیچ بازیکن لیگ برتری ای ارتباط نداشته ام.
  در پی این اتفاق  وزیر ورزش و رسانه انگلیس هم واکنش نشان داد و قول پیگیری این موضوع را داد و مدعی شد که هنوز نمی توان حکمی را صادر کرد و این مسئله به طور دقیق باید موشکافی شود.

  گفتنی است:در المپیک ۲۰۱۲ لندن انگلیس در پایان این رقابت ها دررده سوم جهان قرار گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات