آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4936
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ دی, ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  بسیج در اجرایی کردن رهنمودهای رهبری منتظر دیگران نمی‌ماند/ عشایر ذاتاً به برنامه‌های نظامی و جمعی عشق می‌ورزند

  آوای شمال/ عشایر ایران زمین، مظهر اقتدار و قدرت ایران اسلامی بوده و توانسته‌اند همواره نمادی از انسجام ملی باشند. بدین منظور با سرهنگ “دوستعلی آزوغ” رئیس سازمان بسیج عشایر به گفتگو نشستیم.  اقدامات و نقش‌ بسیج عشایر در راستای رسیدن به امنیت پایدار چیست؟ – امنیت پایدار دارای مؤلفه‌های فراوانی بوده که عمده‌ترین آن، […]

  آوای شمال/ عشایر ایران زمین، مظهر اقتدار و قدرت ایران اسلامی بوده و توانسته‌اند همواره نمادی از انسجام ملی باشند.

  بدین منظور با سرهنگ “دوستعلی آزوغ” رئیس سازمان بسیج عشایر به گفتگو نشستیم.
   اقدامات و نقش‌ بسیج عشایر در راستای رسیدن به امنیت پایدار چیست؟

  – امنیت پایدار دارای مؤلفه‌های فراوانی بوده که عمده‌ترین آن، حضور مردم است که خوشبختانه در جمهوری اسلامی با توجه به اسلامی بودن و در رأس بودن ولایت‌فقیه و مخصوصاً اعتقاد خاصی که عشایر به نظام و ولایت دارند با حضور در تمام صحنه‌ها و عرصه‌ها مانند دفاع مقدس در قالب حوزه و پایگاه‌ها سازماندهی شده و بسیج عشایر به شکل گردان‌های “بیت‌المقدس”، “عاشورا” و “الزهرا(س)” سازمان یافته و توطئه‌های دشمن را خنثی کرده‌اند.


  وظیفه سازمان بسیج عشایر در اقتصاد مقاومتی و خصوصاً بخش کشاورزی چگونه تعریف شده است؟

  – در وهله اول و بخش مهم آن آموزش است. آموزش عشایر ساکن و کوچرو که هم دامدار و هم کشاورز هستند و تشویق به تشکیل تعاونی و حرکت دادن مردم از اقدامات سنتی به صنعتی و علمی از وظایف این سازمان است.
  رزمایش‌های بسیج عشایر چه تأثیری بر اتحاد و انسجام ملی داشته است؟

  – عشایر ذاتاً به برنامه‌های نظامی و جمعی عشق می‌ورزند. متأسفانه ما نتوانستیم از استعداد واقعی گردان‌های بسیج عشایری بهره ببریم، اما سران اقوام، عشایر و ایلات ما هم با حضور و هم با سوگند، وفاداری و اتحاد خویش را به نظام ولایت ثابت و انسجام خویش را به رخ جهانیان کشیدند که نمونه بارز آن رزمایش وحدت اقوام و عشایر بسیجی بود که در چند ماه گذشته در “کرمانشاه” برگزار شد و عشایر در آنجا ایرانی را به مقیاس کوچک در معرض دید مردم کشورمان به نمایش گذاشتند.

  سیاستگذاری‌های اقتصادی برای مشخص کردن راهبردهای کلان توسعه‌ای بسیج چیست؟ در این سازمان به عنوان زیرمجموعه بسیج چگونه تعریف شده است؟

  – با وجود رهنمودهای مقام معظم رهبری با محور “اقتصاد مقاومتی”، متأسفانه هنوز از سوی دستگاه‌های مسئول فعلاً این موضوع روی ریل قرار نگرفته است.

  سازمان بسیج مستضعفین و به طور خاص”بسیج عشایری” معمولاً در اجرایی‌ کردن این رهنمودها منتظر دیگران نمی‌ماند، به همین‌خاطر سردار نقدی ریاست محترم سازمان بسیج با توجه به محدودیت امکانات و ملزومات، استارت کار را زده و ۵۰ هزار پروژه را به بهره بردای رسانده که نقش عشایر در این راستا مثال‌ زدنی است.


  دستاوردهای این سازمان از بدو تأسیس تاکنون و اقدامات مفید آن در سطح کلان چیست؟

  – دستاوردهای این سازمان از دستاوردهای بسیج مستضعفین و سپاه جدا نیست؛ سازمان بسیج عشایری با افتخار به اینکه یکی از رده‌های بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران است، تاکنون در دفاع مقدس، سازندگی و پاکسازی مرزها و اینک با استقرار در مرزها و پر کردن خلأهای داخلی نقش مهمی ایفا کرده و در عرصه اقتصادی نیز با داشتن ۲ درصد از جمعیت کشور، تأمین ۲۷ درصد از مواد گوشتی و لبنی کشور را بر عهده داشته است.

  برچسب ها :

  نظرات