آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 24 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4918
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ دی, ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  هزار زندانی سرقت در زندان‌های کشور/ تشکیل ۷۵ هزار پرونده ضرب و جرح در پزشکی قانونی

  آوای شمال/ «مسعود البرزی» با اشاره به حجم گسترده زندانیان سرقت، اظهارداشت: در حال حاضر بیشتر آمار زندانیان کشور به جرائم سرقت اختصاص دارد. وی ادامه داد: بیش از ۶۰ هزار زندانی سرقت در زندان‌های کشور محبوس هستند. البرزی افزود: جامعه ایران اسلامی، مبتنی بر مفاهیم و معارف دینی اداره می‌شود و این رقم بالای […]

  آوای شمال/ «مسعود البرزی» با اشاره به حجم گسترده زندانیان سرقت، اظهارداشت: در حال حاضر بیشتر آمار زندانیان کشور به جرائم سرقت اختصاص دارد.

  وی ادامه داد: بیش از ۶۰ هزار زندانی سرقت در زندان‌های کشور محبوس هستند.

  البرزی افزود: جامعه ایران اسلامی، مبتنی بر مفاهیم و معارف دینی اداره می‌شود و این رقم بالای زندانیان سرقت برازنده نظام اسلامی نیست.

  این حقوقدان تصریح کرد: آمار بالای زندانیان سرقت نشان می‌دهد که یا در این زمینه به خوبی از سوی نهادهای فرهنگی و آموزشی فرهنگ‌سازی نشده و یا این که مجازات سرقت در کشور ما بازدارنده نیست.

  این استاد دانشگاه در ادامه به آمار دیگری در مورد ضرب و جرح اشاره و تصریح کرد: ۷۵ هزار پرونده ضرب و جرح در پزشکی قانونی طی ۹ ماه سال جاری تشکیل شده که این رقم نیز نگران کننده است.

  وی ادامه داد:‌ آمار ضرب و جرح نشان می‌دهد که آستانه تحمل مردم در برابر بسیاری از رویدادهای روزمره بسیار پایین است و ما شاهد این هستیم که در برخی مشاجره‌های بی ارزش ضرب و جرح به وقوع می‌پیوندد.

  البرزی خاطرنشان کرد: نهادهای فرهنگی، قضایی و اجرایی کشور باید در فضایی همراه با تعامل سازنده راهکارهای برون رفت از بروز تخلفات مختلف را پیدا کنند.

  برچسب ها :

  نظرات