آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 49098
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل انتقال خون مازندران خبر داد

  افزایش آمار خون‌گیری در مازندران/ هیچ کمبود خونی نداشتیم

  مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: آمار خون‌گیری و توزیع خون و فرآورده‌های خونی در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده است.

  آوای شمال/ اسماعیل پوریانی اظهار کرد: از روز نخست تا سیزدهم فروردین‌ماه امسال حدود ۳ هزار و ۸۰۰ نفر به پایگاه‌ها و اکیپ‌های سیار انتقال خون مازندران مراجعه کردند که از ۳ هزار و ۳۰۵ نفر خونگیری شد.

  وی افزود: از میان اهداکنندگان یک‌هزار و ۸۹۶ نفر مستمر، ۵۱۰ نفر بار اولی و بقیه باسابقه بودند.

  مدیرکل انتقال خون مازندران اضافه کرد: همچنین در این مدت ۸۲ نفر از بانوان به پایگاه‌ها و اکیپ‌های سیار انتقال خون استان مراجعه کردند که انتظار این است حضور پر‌رنگ‌تری داشته باشند.

  پوریانی تصریح کرد: همچنین در ایام نوروز امسال ۴ هزار و ۶۴۳ واحد خون و فرآورده‌های خونی در بین بیمارستان‌ها مراکز درمانی مازندران توزیع شده که آمار بالایی است.

  وی از حضور مردم نوع‌دوست در پایگاه‌ها و اکیپ‌های سیار انتقال خون مازندران در نوروز امسال تقدیر کرد و افزود: با حضور پررنگ مردم تمامی نیازهای خونی مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان تامین شد و مشکلی در این زمینه نداشتیم.

  مدیرکل انتقال خون مازندران با اعلام اینکه آمار خون‌گیری، توزیع خون و فرآورده‌های خونی در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده است، تصریح کرد: با توجه به گردشگرپذیر بودن استان، حضور بیماران خاص سایر استان‌ها و تصادفات جاده‌ای خوشبختانه تمامی نیازهای خونی تامین شده است و هیچ کمبودی نداشتیم.

  پوریانی در پایان از مردم مازندران خواست با توجه به وجود ۴ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص و آمار بالای مصرف همانند گذشته انتقال خون را در تامین نیازهای بیماران همراهی کرده و اهدای خون را به زمان خاصی موکول نکنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات