آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ , Saturday 17 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 49013
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ فروردین, ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مهربان تر از دیوار مهربانی/ ۴۷۰۰ جهادگری که تعطیلات خود را در خدمت به محرومان گذراندند

  اگر اهداء لباس های استعمال شده و مندرس که با بوق و کرنای رسانه ای مدعیان انسان دوستی "دیوار مهربانی" نام می گیرد نام این اقدام جوانان گمنام انقلابی را چه باید گذاشت...

  آوای شمال/ به نقل از دانا، روز گذشته فرمانده سپاه خوزستان اظهار داشت” بیش از ۴۷۰۰نفر درایام تعطیلات نوروز درمناطق محروم مشغول سازندگی و خدمت رسانی به مردم هستند.” خدمت رسانی این افراد که با نام اردوهای جهادی طی چند سال گذشته به مناطق محروم خوزستان قدم گذاشته اند موجب شده موجی از امیدواری در بین مردم مستضعف آن مناطق ایجاد شود.
  مردمی که سال هاست نه تنها مورد بی مهری دولت ها قرار گرفته اند بلکه توجهی از همنوعان اجتماعی خود  ندیده اند لکن این روزها شاهد حضور جوانانی هستند که بسیاری از آن ها به زحمت در طول یکسال گذشته اندوخته ای جمع کرده و با آن آجر و سیمان و سایر مایحتاج مردم محروم را تهیه کرده اند و برای زنده کردن نام انسانیت به مناطق محروم رفته اند.
  در حالی که طی سال های گذشته اردوهای جهادی فقط به سازندگی و برنامه های فرهنگی اختصاص داشت بنابر اعلام مسئولین بسیج سازندگی آموزش بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی منطقه نیز به خدمات اردوهای جهادی افزوده شده است و در سال جدید در برخی مناطق مردم نیازمند هم خدمات عمرانی دریافت می کنند و هم برای کسب روزی آموزش راه اندازی کسب و کار بر مبنای ظرفیت های منطقه خود را می بینند.
  تمام این اقدامات بی مزد و مواجب از طرف جوانانی صورت می گیرد که گمنام می روند و می سازند و می آیند بدون اینکه حتی به آن ها خداقوت بگویند تنها دلخوشی آن ها لبخند کسانی است که سال هاست با کمبودها و محرومیت ها ساخته اند تا شاید روزی جوانانی اینچنین گوش شنوایی برای حرف هایشان داشته باشند.
  الغرض اگر اهداء لباس های استعمال شده و مندرس که با بوق و کرنای رسانه ای مدعیان انسان دوستی “دیوار مهربانی” نام می گیرد نام این اقدام جوانان گمنام انقلابی چه نام دارد…

  برچسب ها :

  نظرات