آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 21 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48964
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ فروردین, ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تأکید کرد

  لزوم مبارزه با فساد اقتصادی و قاچاق در مازندران

  معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه باید با فساد اقتصادی و قاچاق در مازندران برخورد شود، گفت: با جلوگیری از فساد اقتصادی در مازندران شاهد توسعه و رونق اقتصادی در استان می‌شویم.

  آوای شمال/ علیرضا یونسی پیش از ظهر امروز در ستاد خدمات سفر مازندران با بیان اینکه ۱۲ فروردین سالروز استقرار جمهوری اسلامی در کشور است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی با آرای ۹۸ درصدی مردم در نظرسنجی ملی محقق شد.

  وی با اشاره به اینکه سالی که گذشت برای جمهوی اسلامی فضای مناسبی ایجاد شد تا در عرصه دیپلماسی به موفقیت برسد، افزود: جمهوری اسلامی در مذاکرات طاقت‌فرسا توانست به عزت‌مندی در سطح جهان برسد.

  یونسی صدور فتوای رهبری مبنی بر اینکه استفاده از انرژی اتم برای ساخت سلاح اتمی حرام است سبب شد تا رویکرد جهان نسبت به غنی‌سازی اورانیوم از سوی کشور به حق باشد، اضافه کرد: کشورهای دنیا در بحث صلح‌آمیز بودن انرژی اتمی از سوی جمهوری اسلامی به نفع کشور ما رأی دادند.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: به دنیا ثابت شد اندیشه نظام جمهوری اسلامی مبارزه با ظلم است.

  یونسی درباه موفقیت جمهوری اسلامی در برگزاری انتخابات هفتم اسفند افزود: مازندران با ۷۲٫۳ درصد مشارکت بالاترین میزان حضور افراد واجد شرایط را در انتخابات داشته و از ۶ استان برتر کشور و در بین ۴۵۰ شهرستان، سوادکوه شمالی با ۹۳٫۸ درصد میزان حضور بالا را به خود اختصاص داد.

  وی با بیان اینکه در مازندران دو کار بزرگ در سال‌ جاری از سوی مسئولان استان برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: مازندران در حوزه اجتماعی از دو آسیب جدی اعتیاد و طلاق رنج می‌برد که علاوه بر رسیدن به حوزه‌های مختلف به این موارد به‌صورت ویژه پرداخته می‌شود.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، ادامه داد: مازندران از ۶ استان پایلوت در پیشگیری و کاهش اعتیاد کشور است.

  وی با بیان اینکه شهرستان فریدونکنار و بابلسر بالاترین آمار طلاق را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: این دو شهرستان به‌عنوان پایلوت طرح کاهش از طلاق شناسایی شدند و به‌صورت کارشناسانه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

  یونسی اجرای اقتصاد مقاومتی در مازندران را مورد تأکید قرار داد و افزود: اقتصاد ریاضتی و تاب‌آور در ۱۲۲ کشور در حال اجرا است البته اقتصاد ما از نوع اقتصاد ریاضتی نیست.

  وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی نوعی اقدام اقتصادی با صرفه‌جویی، حذف هزینه‌های اضافی و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها است.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، گفت: در اجرای اقتصاد مقاومتی ظرفیت‌ها باید شناسایی شوند تا جلوی تهدیدات در رونق اقتصادی گرفته شود.

  وی استمرار جلسات کارشناسانه در اجرای اقتصاد مقاومتی را از فعالیت‌های مسئولان ارشد استان دانست و خاطرنشان کرد: جلسات  تحقق اقتصاد مقاومتی هر دو هفته با حضور نمایندگان ارشد سه قوا در استانداری برگزار می‌شود.

  یونسی با بیان اینکه اصحاب رسانه یار اصلی دولت در مازندران هستند، ادامه داد: لازم است اصحاب رسانه در حوزه اقتصاد مقاومتی با مسئولان همراه باشند.

  وی مازندران را دارای ظرفیت‌های بهینه در رونق اقتصادی دانست و بیان کرد: از همه ظرفیت‌ها برای رونق اقتصاد کشاورزی، دریایی و روستایی در مازندران باید استفاده شود.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران دریافت مالیات از کسانی که باید حق دولت را بپردازند را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید به موضوع مالیات در استان بها داده شود.

  وی با اشاره به اینکه فساد اقتصادی و قاچاق در مازندران دیده می‌شود که باید با آن برخورد شود، افزود: با جلوگیری از فساد اقتصادی در مازندران شاهد توسعه و رونق اقتصادی در استان می‌شویم.

  یونسی در بخش پایانی سخنانش مردم مازندران را به هم‌دلی دعوت کرد و گفت: هیچ جامعه‌ای با اختلاف به پیشرفت نرسید هم‌دلی و هم‌عهد سبب شتاب رونق و توسعه همه جانبه مازندران می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات