آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48949
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ فروردین, ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس جمهور اتریش مطرح کرد؛

  اقدامات امنیتی سفر روحانی در سطح سفرهای پوتین و بوش

  رئیس جمهور اتریش از لغو سفر روحانی به اتریش ابراز تاسف کرد.

  آوای شمال/ هاینتس فیشر رئیس جمهور اتریش گفت: “سفر روحانی به اتریش دیگر در دوران ریاست جمهوری ام برگزار نمی شود بلکه در دوران رئیس جمهور آینده اتریش که جانشین من است، برگزار خواهد شد.”
  رئیس جمهور اتریش در مصاحبه با تلویزیون ملی این کشور گفت:‌ “بر این باورم که این دیدار برای اتریش و ایران، دیدار مهم و ارزشمندی بود و بنابراین از تعویق آن متاسفم. آنچه برای من مشخص و واضح است، اگر مسئله نگرانی های امنیتی باشد، این به خود ایران و تصمیمش باز می گردد. ارزیابی من آن است که مخاطرات امنیتی وجود نداشت. “
  رئیس جمهور اتریش در پاسخ به این سئوال که “آیا طرح وجود دغدغه ها و ملاحظات امنیتی (از سوی ایران) مساله ای قابل درک است و مگر چارچوبها و شرایط لازم تمهید نشده بودند و خلاصه همه چیز از سوی طرف اتریشی مهیا نشده بود؟” ابراز داشت: “من کارشناس امنیتی نیستم؛ اما پلیس اتریش به صراحت اعلام کرد همه اقدامات لازم را با در نظر گرفتن تدابیر بسیار شدید امنیتی و استانداردهای مد نظر، مطابق دیدارهای روسای جمهور روسیه، چین و حتی چند سال قبل، کنفرانس اروپا و آمریکا که با شرکت جرج بوش، رئیس جمهور پیشین آمریکا در اتریش برگزار شد، تدارک دیده شده بود. به همین خاطر برایم محرز است که شرایط امنیتی ممتاز و از بوته آزمون درآمده ای برای این سفر پیش بینی شده بود.”
  وی همچنین گفت: “فرض من بر آن است دیداری که به تعویق افتاده اما لغو نشده است ، دیگر در دوران ریاست جمهوری ام برگزار نمی شود بلکه در دوران رئیس جمهور آینده اتریش که جانشین من است، برگزار خواهد شد. (دوران دوازده ساله ریاست جمهوری هاینتس فیشر در هشتم ژوئیه سال ۲۰۱۶ برابر با هیجدهم تیر سال ۱۳۹۵ به پایان می رسد) در این صورت لازم است همه چیز دوباره برنامه ریزی شود.”

  برچسب ها :

  نظرات