آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ , Monday 18 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4887
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ دی, ۱۳۹۳ - ۰۵:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ملاقات سفیر ایران در لوبلیانا با وزیر فرهنگ اسلوونی

  آوای شمال/ “مرتضی درزی رامندی” سفیر کشورمان در اسلوونی، روز جمعه ۲۶ دی ۹۳ در لوبلیانا با یولیانا بیزیاک ملاکار وزیر فرهنگ اسلوونی ملاقات نمود. تبادل نظر در خصوص مناسبات فرهنگی، هنری و مذهبی، موضوع مورد توجه طرفین در این ملاقات بود. سفیر کشورمان در لوبلیانا با اعلام اینکه فرهنگ، عنصری حیاتی در میان ملت […]

  آوای شمال/ “مرتضی درزی رامندی” سفیر کشورمان در اسلوونی، روز جمعه ۲۶ دی ۹۳ در لوبلیانا با یولیانا بیزیاک ملاکار وزیر فرهنگ اسلوونی ملاقات نمود.

  تبادل نظر در خصوص مناسبات فرهنگی، هنری و مذهبی، موضوع مورد توجه طرفین در این ملاقات بود.

  سفیر کشورمان در لوبلیانا با اعلام اینکه فرهنگ، عنصری حیاتی در میان ملت هاست و همکاریهای فرهنگی موجب آشنایی بیشتر مردم کشور‌ها از فرهنگ، تمدن، آداب، رسوم و میراث فرهنگی و تمدنی یکدیگر خواهد شد، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را به منظور توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری با اسلوونی اعلام کرد.

  رامندی ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و پیشینه فرهنگی و هنری غنی کشورمان، بر توسعه همکاری‌های بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلوونی در این حوزه‌ها، به ویژه در زمینه برگزاری هفته فرهنگی، گفتگوی بین ادیان و مذاهب، نمایشگاه‌ها، جشنواره‌های فرهنگی و هنری و همچنین همکاری در حوزه‌های معماری، کتاب و کتابخانه، سینما، تلویزیون، تئا‌تر و موسیقی تأکید نمود.

  خانم یولیانا بیزیاک ملاکار وزیر فرهنگ اسلوونی نیز ضمن تشریح سابقه همکاری‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی، بر لزوم گسترش مناسبات فی مابین تأکید کرد.

  وی با اشاره به علاقه مقامات و مسئولان عالی رتبه اسلوونی به مقوله فرهنگ و هنر، آمادگی خود را جهت هرگونه مساعدت و همکاری به منظور برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی اعلام نمود.

  گفتنی است، اولین هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی در سال ۱۳۹۱ برگزار شد که علاوه بر انعکاس مناسب آن در این کشور، مورد استقبال ویژه مقامات و افکار عمومی اسلوونی قرار گرفت.

  برچسب ها :