آوای شمال
  • گزیده اخبار :
  • شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ , Saturday 24 August 2019

    ابزار هدایت به بالای صفحه

    avayeshomal.ir
    آرشیو سایت





  • کد مطلب : 48861
  • تعداد نظرات : ۰ نظر
  • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
  • شما اینجا هستید :ورزشی
  •   

    رقبای نهایی شاگردان کی‌روش؛

    ۱۲ تیم راه یافته به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در آسیا +جدول

    با اتمام مرحله گروهی رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2018، تکلیف 12 تیم راه یافته به جام ملت‌های آسیا 2019 و دور سوم رقابتهای جام جهانی 2018 مشخص شد. در این میان بعضی تیم ها با وجود شایستگی از صعود بازماندند.

    آوای شمال/ با پایان مرحله مقدماتی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات، چهره ۱۲ تیم راه‌یافته به جام ملت‌ها و همچنین مرحله نهایی انتخابی جام جهانی مشخص شد.

    در پایان این مرحله از مسابقات، ۱۲ تیم برتر (شامل ۸ تیم اول و ۴ تیم دوم که آمار بهتری دشتنند) راهی مرحله دوم گروهی برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شدند تا در ۲ گروه ۶تیمی با هم رقابت کنند. این ۱۲ تیم البته به جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات هم راه پیدا خواهند کرد. جام ملت‌ها قرار است برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ با ۲۴ تیم برگزار شود.

    ۲۸ تیم باقی‌مانده از ۴۰ تیمی که از دور اول مرحله گروهی وارد مسابقات شده‌اند، بار دیگر با قرعه‌کشی در یک رقابت گروهی حاضر می‌شوند تا از بین آنها ۱۲ تیم دیگر به جام ملت‌های ۲۱۰۹ راه یابند.با برگزاری مسابقات روز آخر تیم‌های ایران، کره‌جنوبی، ازبکستان، استرالیا، قطر، ژاپن، تایلند و عربستان به‌عنوان تیم‌های اول گروه‌های هشت‌گانه راهی جام ملت‌ها و دور بعد مسابقات انتخابی شدند و تیم‌های چین، سوریه، عراق و امارات هم به‌عنوان ۴ تیم برتر گروه‌های هشت‌گانه جواز صعود را به دست‌ آوردند.

    قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸، روز ۲۴ فروردین ماه سال جاری برگزار می‌شود و از هر گروه ۶تیمی، دو تیم به‌صورت مستقیم به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود می‌کنند و تیم‌های سوم باید در مسابقه پلی‌‌آف شرکت کنند و سپس برنده این بازی برای راهیابی به جام جهانی باید با تیم چهارم کونکاکاف مصاف دهد.

    سید بندی تیم ها بر اساس رنکینگ فیفا خواهد بود و از آنجایی که ایران هم اکنون در رتبه اول آسیا قرار دارد و به عنوان تیم صدرنشین راهی دور بعد شده است قرار گرفتنش در سید یک قطعی است. اگر رنکینگ فیفا تغییر نیابد ایران و ژاپن در سید یک قرار می گیرند. کره جنوبی و عربستان در سید دو. امارات و استرالیا در سید سه. ازبکستان و قطر در سید چهار. عراق و چین در سید پنج و سوریه ، تایلند در سید شش.

    اگر این سید بندی نهایی شود همگروهی ایران و ژاپن منتفی است اما این احتمال وجود دارد با یکی از دو تیم کره جنوبی و عربستان در سید دو، یکی از دو تیم امارات و استرالیا در سید سه، یکی از دو تیم ازبکستان و قطر در سید چهار، یکی از دو تیم عراق و چین در سید پنج و یکی از دو تیم سوریه و تایلند در سید شش همگروه شویم.

     همان طور که اشاره شد احتمال همگروهی ایران و عربستان وجود دارد و فدراسیون فوتبال از هم اکنون باید کاری کند که در صورت همگروهی ایران و عربستان دوباره تیم حریف بهانه نیاورد و کمیته اجرایی هم دست به سینه عربستانی ها رای به برگزاری بازی در کشور ثالث ندهد.

    گفتنی است قرعه کشی دور نهایی بر اساس سید بندی است و ۱۲ تیم صعود کننده دو به دو در سید یک تا شش قرار می گیرد و از هر سید یک تیم در گروه الف و یک تیم در گروه ب قرار می گیرد.

    جداول کامل گروه های هشتگانه و وضعیت ۱۲ تیم صعود کننده به مرحله سوم را منتشر کرد. 

    گروه A:

    نام تیم بازی برد تساوی باخت امتیاز
    ۱- عربستان سعودی ۸ ۶ ۲ ۲۰
    ۲- امارات متحده عربی ۸ ۵ ۲ ۱ ۱۷
    ۳- فلسطین ۸ ۳ ۳ ۲ ۱۲
    ۴- مالزی ۸ ۱ ۱ ۶ ۴
    ۵- تیمور شرقی ۸ ۲ ۶ ۲

    * از این گروه تیم های عربستان و امارات صعود کردند


     

    گروه B:

    نام تیم بازی برد تساوی باخت امتیاز
    ۱- استرالیا  ۸ ۷ ۱ ۲۱
    ۲- اردن ۸ ۵ ۱ ۲ ۱۶
    ۳- قرقیزستان ۸ ۴ ۲ ۲ ۱۴
    ۴- تاجیکستان  ۸ ۱ ۲ ۵ ۵
    ۵- بنگلادش ۸ ۱ ۷ ۱

    ​* از این گروه تیم استرالیا صعود کرد


     

    گروه C:

    نام تیم بازی برد تساوی باخت امتیاز
    ۱-قطر ۸ ۷ ۱ ۲۱
    ۲-چین ۸ ۵ ۲ ۱ ۱۷
    ۳- هنگ کنگ ۸ ۴ ۲ ۲ ۱۴
    ۴- مالدیو ۷ ۱ ۶ ۳
    ۵- بوتان ۷ ۷

    ​* از این گروه تیم های قطر و چین صعود کردند


     

    گروه D:

    نام تیم بازی برد تساوی باخت امتیاز
    ۱- ایران ۸ ۶ ۲ ۲۰
    ۲- عمان ۸ ۴ ۲ ۲ ۱۴
    ۳- ترکمنستان ۸ ۴ ۱ ۳ ۱۳
    ۴- گوام ۸ ۲ ۱ ۵ ۷
    ۵- هند ۸ ۱ ۷ ۳

    ​* از این گروه تیم ایران صعود کرد


     

    گروه E:

    نام تیم بازی برد تساوی باخت امتیاز
    ۱- ژاپن  ۸ ۷ ۱ ۲۲
    ۲- سوریه ۸ ۶ ۲ ۱۸
    ۳- سنگاپور ۸ ۳ ۱ ۴ ۱۰
    ۴- افغانستان ۸ ۳ ۵ ۹
    ۵- کامبوج ۸ ۸

    ​* از این گروه تیم های ژاپن و سوریه صعود کردند


     

    گروه F:

    نام تیم بازی برد تساوی باخت امتیاز
    ۱- تایلند ۶ ۴ ۲ ۱۴
    ۲- عراق ۶ ۳ ۳ ۱۲
    ۳- ویتنام ۶ ۲ ۱ ۳ ۷
    ۴- چین تایپه ۶ ۶
    ۵- اندونزی 

    ​* از این گروه تیم های تایلند و عراق صعود کردند


    گروه G:

     

    نام تیم بازی برد تساوی باخت امتیاز
    ۱- کره جنوبی ۷ ۷ ۲۱
    ۲- لبنان ۸ ۳ ۲ ۳ ۱۱
    ۳- کویت ۶ ۳ ۱ ۲ ۱۰
    ۴- میانمار ۸ ۲ ۲ ۴ ۸
    ۵- لائوس ۷ ۱ ۶ ۱

    ​* از این گروه تیم کره جنوبی صعود کرد


     

    گروه H:

    نام تیم بازی برد تساوی باخت امتیاز
    ۱- ازبکستان ۸ ۷ ۱ ۲۱
    ۲- کره شمالی ۸ ۵ ۱ ۲ ۱۶
    ۳- فیلیپین ۸ ۳ ۱ ۴ ۱۰
    ۴- بحرین ۸ ۳ ۵ ۹
    ۵- یمن ۸ ۱ ۷ ۳

    ​* از این گروه تیم ازبکستان صعود کرد

    برچسب ها :

    نظرات