آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48835
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل دامپزشکی استان مازندران مطرح کرد

  پرهیز از نگهداری ماهیان قرمز در منازل / رهاسازی ماهی‌ها در حوضچه‎های شهری

  مدیرکل دامپزشکی استان مازندران گفت: ماهی‌های قرمز در حوضچه‌هایی که معمولاً از سوی شهرداری‌ها در دید همه مردم مشخص شده، رهاسازی شوند که در کنترل و نظارت اداره‌کل دامپزشکی استان قرار دارند.

  آوای شمال/ بعد از پایان تعطیلات نوروزی بحث نگهداری از ماهی‌های قرمز تقریباً سوال بسیاری از افراد است، طی چند سال اخیر حوضچه‌هایی به همین منظور البته در دید همه مردم تدارک دیده شده که در نوع خود کار زیبایی است.

  مدیرکل دامپزشکی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس در ساری اظهار کرد: ماهیان قرمزی که مردم برای عید نوروز در منازل نگهداری می‌کنند معمولاً بعد از پایان تعطیلات نوروزی به‌خوبی از آن نگهداری نمی‌کنند.

  سید حسن رضوانی ادامه داد: پیشنهاد ما این است ماهی‌های قرمز در حوضچه‌هایی که معمولاً از سوی شهرداری‌ها در دید همه مردم مشخص شده، رهاسازی شوند که در کنترل و نظارت اداره‌کل دامپزشکی استان قرار دارند.

  وی بیان کرد: به تمام همکاران دامپزشکی در شهرستان‌های استان اعلام شد که بازدیدی از  مکان‌هایی که ماهیان قرمز در حوضچه‌ها رهاسازی می‌شوند داشته باشند.

  مدیرکل دامپزشکی مازندران یادآور شد: بهتر است برای جلوگیری از تلف شدن و حفظ ماهیان قرمز در مراکز قابل دید عموم که معمولاً زیر نظر شهرداری‌ها قرار دارند، نگهداری شوند.

  وی تصریح کرد: توصیه ما به مسافرانی که وارد مازندران می‌شوند و ما وظیفه میزبانی از آنان را برعهده داریم این است که در خرید محصولات دامی به مهر دامپزشکی، تاریخ تولید و قوام آن توجه کرده تا با خیالی راحت و آسوده این محصولات را مصرف کنند.

  رضوانی در پایان گفت: مهم‌ترین بحث توجه به تاریخ تولید محصول است که افراد در صورت توجه به آن می‌توانند با خیالی راحت و تضمین بیشتر آن را مصرف کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات