آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 28 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48730
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  از آغاز تعطیلات نوروزی تا دهم فروردین ماه

  ۴۶ میلیون نفرشب اقامت در کشور ثبت شد/ افزایش ۵ درصدی سفرها

  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بالغ بر 46 میلیون نفرشب اقامت در کشور از 28 اسفند ماه سال گذشته تا 10 فروردین ماه جاری در کشور ثبت شده است.

  آوای شمال/ مرتضی رحمانی‌موحد پیش از ظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران اظهار کرد: سال ۹۵ و ورود به آن و برنامه ششم توسعه، دولت یازدهم فضایی را در کشور حاکم کرد که ثمرات و نتایجی برای نظام جمهوری اسلامی و این سرزمین دارد.

  وی افزود: سال ۹۵ سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد که نخستین سال و برنامه‌ای که مقام معظم رهبری در بیانات ابلاغی برنامه ششم در بند پنجم به صورت روشن و واضح این مسئله را بیان کردند.

  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی شالوده‌ای براساس توانمندسازی مردمی است و آنچه تقویت و تاثیر‌گذاری را در این زمینه دارد حضور و مشارکت بخش خصوصی است.

  وی با اشاره به اینکه بعد از ۱۵ فروردین‌ماه امسال سیل بزرگ و گروه‌های بی‌شمار بازدید‌ کننده وارد کشور می‌شوند و از جاذبه‌های کشور دیدن می‌کنند، اضافه کرد: با همت فعالان و دوستداران صنعت گردشگری زمینه تحول اقتصادی در کشور باید فراهم شود.

  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به موقعیت ویژه گردشگری مازندران اظهار کرد: مازندران دارای پنج ویژگی خاص است که سبب حضور گردشگران به این استان می‌شود که نخستین ویژگی آن قرار گرفتن در جوار پایتخت است که می‌تواند در سفر و گردشگری سرمایه‌گذاری بزرگی برای استان شود.

  این مسئول ادامه داد: همچنین به دلیل داشتن مواهب طبیعی، دریا و جنگل، مسیر طریق الرضا (ع)، وجود حجم بالای مهمانان غیربومی، ظرفیت بالای گردشگری روستایی و تاریخی، فرهنگی دیگر مزیت‌های این استان است که باید به آن رونق داده شود تا گردشگری با توسعه اقتصادی در این استان فراهم شود.

  رحمانی‌موحد اظهار کرد: در ستاد هماهنگی خدمات سفر در کشور برای نوروز امسال، ۶ شهر برتر در خدمات امور شهری با کمک وزارت کشور معرفی می‌شوند که فرصت اعلام استان‌ها برای این شهرها تا ۲۵ فروردین‌ماه است.

  وی خاطرنشان کرد: براساس آمارها از ۲۸ اسفندماه تا ۱۰ فروردین ماه جاری، بالغ بر ۴۶ میلیون نفر شب اقامت در کشور داشته‌ایم که تا امروز ۵ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره فعالیت دستگاه‌های نظارتی نیز با بیان اینکه ۴۴ هزار نظارت و بازرسی در کل کشور انجام شد، گفت: بازدید از اماکن تاریخی، مذهبی و فرهنگی با  ۶۷٫۵ میلیون نفر، رشد ۴۷ درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات