آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48712
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون استاندار مازندران تأکید کرد

  تحقق شعار سال با افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل گفت: افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و ترویج فرهنگ قناعت از راه‌های تحقق شعار سال است.

  آوای شمال/ علیرضا یونسی در جلسه ستاد عملیاتی اقتصاد مقاومتی که با حضور فرماندار، بخشداران، اعضای شورای بخش مرکزی و شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی چالوس برگزار شد، با تاکید بر استفاده از مواهب طبیعی که در استان مازندران وجود دارد، اظهار کرد: در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی باید در زمینه افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها، ترویج فرهنگ قناعت و رونق روزی حلال تلاش کرد.

  وی با اشاره به اینکه این موضوع باید فراگیر شود و وظیفه عمومی را می‌طلبد، تصریح کرد: برخورد با فساد و قاچاق نیز از دیگر راهکارهای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه نباید اجازه  داد تا پارتی‌بازی و فساد در حوزه کاری مطرح شود، خاطر‌نشان کرد: با توجه به اینکه هر کجا فساد وارد شود آنجا را منفجر می‌کند و بنیان‌ها را از هم می‌پاشد بنابراین نباید اجازه این نوع فسادها را داد.

  یونسی تصریح کرد: با توجه به مواهب الهی در این استان فرهنگ غنی مردم نیز سبب می‌شود تا بدون هیچ‌گونه تبلیغی و از روی میل و رغبت این استان را برای ایام تعطیلات خود برگزینند.

  وی با رضایت‌مندی از وضعیت اجرای پاک‌سازی و مناسب‌سازی سواحل شهرهای استان، یادآور شد: در سال گذشته برای هر هشت شهر ساحلی استان یک‌ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافت تا در زمینه اجرای پروژه‌های مناسب هزینه شود.

  این مسئول در ادامه با اعلام اینکه طرح موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به‌معنای ریاضت و فشار اقتصادی نیست، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی مدل بومی جدیدی است و گفتمان‌سازی یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی به‌شمار می‌آید.

  وی به اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و ادامه داد: در این راستا ستاد عملیاتی شدن این شعار کلیدی تشکیل شد که متشکل از کمیته‌هایی مانند شکوفایی اقتصاد دریا، گردشگری، کشاورزی، اخذ مالیات و … است.

  یونسی از تشکیل اتاق فکر عملیاتی شدن شعار اقتصاد مقاومتی در شهرها و روستاهای استان مازندران خبر داد و افزود: با استفاده از تجارب و نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران و همچنین نخبگان می‌توان این اتاق فکر را به‌سمت تفکرات جدیدی پیش برد.

  وی، تهیه طرح توسعه در روستاها را با هدف احصای ظرفیت‌ها و شناسایی تهدیدها در روستاها ضروری خواند و اظهار کرد: یکی دیگر از دستورالعمل‌هایی که قرار است از سوی دولت برای دهیاران اجرا شود سمینار سراسری بخشداران است که دهیاران در آن سهم بی‌بدیلی دارند.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پایان طرح مشارکت مردم در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها را از دیگر دستورالعمل‌های دولت در این راستا خواند و گفت: این طرح که قرار است در چند طبقه اجرا شود در پنج طبقه در نظر گرفته شد تا با همکاری روستاییان و دولت در قالب ایجاد تعاونی بتوان اقتصاد روستاها را شکوفا کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات