آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48695
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  داستان تکراری بازار انرژی؛

  خیانت دوباره سعودی ها و کاهش دوباره بهای نفت!

  بهای طلای سیاه پس از انتشار اخباری مبنی بر افزایش عرضه رژیم سعودی کاهش یافت. به نقل از خبرگزاری فرانسه، نفت شیرین سبک آمریکا در بازار نیویورک روز سه‌شنبه برای تحویل در ماه مه با یک دلار و یازده سنت کاهش، بشکه‌ای 38 دلار و 28 سنت داد و ستد شد. قیمت نفت برنت دریای شمال در بازار لندن نیز روز سه‌شنبه برای تحویل در ماه مه با یک دلار و سیزده سنت کاهش به بشکه‌ای 39 دلار و 14 سنت رسید. روز سه‌شنبه انتشار اخباری مبنی بر افزایش میزان عرضه نفت در بازارهای جهانی و اعلام منابع آگاه از توافق عربستان و کویت برای از سرگیری تولید نفت در میدان نفتی مشترک الخفجی سبب تاثیر بازار انرژی از این رویداد شد. فعالیت میدان نفتی الخفجی در ماه اکتبر 2014 به علل زیست محیطی متوقف شده بود. ظرفیت تولید نفت این میدان بین 280 تا 300 هزار بشکه در روز برآورد می شود.

  آوای شمال/ به نقل از  خبرگزاری فرانسه، نفت شیرین سبک آمریکا در بازار نیویورک روز سه‌شنبه برای تحویل در ماه مه با یک دلار و یازده سنت کاهش، بشکه‌ای ۳۸ دلار و ۲۸ سنت داد و ستد شد.
  قیمت نفت برنت دریای شمال در بازار لندن نیز روز سه‌شنبه برای تحویل در ماه مه با یک دلار و سیزده سنت کاهش به بشکه‌ای ۳۹ دلار و ۱۴ سنت رسید.
  روز سه‌شنبه انتشار اخباری مبنی بر افزایش میزان عرضه نفت در بازارهای جهانی و اعلام منابع آگاه از توافق عربستان و کویت برای از سرگیری تولید نفت در میدان نفتی مشترک الخفجی سبب تاثیر بازار انرژی از این رویداد شد.
  فعالیت میدان نفتی الخفجی در ماه اکتبر ۲۰۱۴ به علل زیست محیطی متوقف شده بود. ظرفیت تولید نفت این میدان بین ۲۸۰ تا ۳۰۰ هزار بشکه در روز برآورد می شود. 

  برچسب ها :

  نظرات