آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48545
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  فانی در جمع خبرنگاران اعلام کرد

  اختصاص ۱۰۵ هزار کلاس درس و ۲۰۰ خانه معلم برای اسکان میهمانان نوروزی/ اجرای سند تحول بنیادین محور اصلی آموزش و پرورش در سال ۹۵

  وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در کل کشور با تجهیز بیش از 11 هزار مدرسه در قالب 105 هزار کلاس درس در اختیار داشتن قریب به 200 خانه معلم و مرکز رفاهی 50 خوابگاه پردیس دانشگاه فرهنگیان و 300 اردوگاه خدماتی به میهمانان نوروزی با اولویت فرهنگیان ارائه می‌دهد.

  آوای شمال/ علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه بازدید از ستاد اسکان نوروزی و مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان منطقه ۵ تهران در جمع خبرنگاران در خصوص اسکان‌های نوروزی آموزش و پرورش ضمن تبریک سال نو اظهار داشت: آموزش و پرورش در کل کشور با تجهیز بیش از ۱۱ هزار مدرسه در قالب بیش از ۱۰۵ هزار کلاس و در اختیار داشتن قریب به ۲۰۰خانه معلم و مرکز رفاهی، خوابگاه‌های ۵۰ پردیس دانشگاه فرهنگیان و نیز ۳۰۰ اردوگاه خدماتی به میهمانان نوروزی با اولویت فرهنگیان ارائه می‌دهد.

  فانی افزود: امروز در یکی از مراکز خدماتی و رفاهی فرهنگیان در شهر تهران هستیم و همکاران بنده گزارش دادند امسال نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد درخواست اسکان در آموزش و پرورش افزایش داشته است.

  وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: آمار نشان می‌دهد تا آخر ۷ فروردین قریب به ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر روز در مجموعه مراکز آموزش و پرورش اسکان داشته‌ایم.

  وی یادآور شد: این باعث خوشحالی است علی‌رغم اینکه این مسئولین بر عهده آموزش و پرورش نیست و تکلیفی نداریم اما برای اینکه میهمانان نوروزی بتوانند با کمترین هزینه از امکانات نسبی برخوردار شوند و به خصوص همکاران فرهنگی خوشحال هستیم خدماتی ارائه می‌شود.

  فانی تاکید کرد: امسال ۷ میلیارد تومان به این مراکز کمک کرده‌ایم تا بتوانند تجهیزات نسبتاً مورد نیاز خود را فراهم کنند تا میهمانان در رفاه نسبی باشند.

  وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، در خصوص مهمترین اولویت کاری آموزش و پرورش در سال جدید افزود: اجرای سند تحول که در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و در سال ۹۳ نقشه راه آن را آماده کرده‌ایم، برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۵ بر اساس این نقشه راه است و برنامه‌ریزی زیادی را در آخر سال ۹۴ انجام داده و برنامه‌ها و اولویت‌ها را مشخص کرده‌ایم.

  وی با بیان اینکه در سال ۹۵ و در سال‌های برنامه ششم توسعه یعنی از سال ۹۵ تا ۹۹ محور اصلی کار اجرای سند تحول بنیادین است خاطر نشان کرد:در برنامه ششم توسعه که مصوب هیات وزیران است راهبرد اصلی وزارت آموزش و پرورش اجرای سند تحول است.

   

  برچسب ها :

  نظرات