آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48445
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین, ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دست کم ۶۰ کشته در انفجار انتحاری لاهور پاکستان/ قربانیان زنان و کودکان هستند

  بر اثر انفجار بمبی در لاهور پاکستان ده ها نفر کشته و زخمی شدند که بیشتر قربانیان و زنان و کودکان هستند.

  آوای شمال/ به نقل از رویترز،  امروز بر اثر حمله انتحاری در شهر لاهور در شرق پاکستان دست کم ۶۰ نفر جان خود را از دست دادند. منابع امدادی و پلیس در پاکستان گفته‌اند که بیشتر قربانیان این حادثه را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. همچنین طبق اعلام رسانه ها بیش از ۱۵۰ نفر دز این حادثه زخمی شدند.
  بر اساس گزارش رویترز این حمله انتحاری در پارکینگ مجاور پارک گلستان اقبال در نزدیکی یکی از خروجی‌های این پارک روی داده و محل انفجار تنها چند قدم تا زمین بازی کودکان فاصله داشته است.
  مستنصر فیروز، سرپرست پلیس این ناحیه، در گفته‌وگو با رویترز ضمن تأیید کشته شدن ۳۸ تن در این انفجار انتحاری گفته است که بیش از یکصد تن نیز در این انفجار زخمی شده‌اند.
  او افزوده است که بیشتر کشته‌ها و مجروحان این حادثه را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.
  رویترز در عین حال به نقل از منابع امدادی از انتقال جسد بیش از ۳۰ قربانی این حادثه به بیمارستان‌های اطراف خبر داده است.
  هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را بر عهده نگرفته است. لاهور که مرکز ایالت پنجاب است، مرکز اصلی فعالیت‌های سیاسی نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان است.
  نکته مهم درخصوص انفجار امشب در لاهور این است که این انفجار همزمان با مراسم چهلم فردی به نام ‘ممتاز قادری’ رخ داده است. 
  ‘ممتاز قادری’ یک نفر از نیروهای افراطی سابق یگان ویژه پاکستان به جرم قتل ‘سلمان تاثیر’ فرماندار ایالت پنجاب، اسفند ماه سال گذشته به دار آویخته شد. 
  ‘ممتاز قادری’ که خود جزو گروه محافظ حکمران وقت ایالت پنجاب بود، در روز ۱۴ دی ۱۳۸۹ در شهر اسلام آباد سلمان تاثیر را به رگبار بست و وی را در دم کشت. 
  بسیاری از گروه های افراطی در پاکستان به شدت به اعدام ممتاز قادری واکنش نشان دادند. امروز و همزمان با مراسم چهلم ممتاز قادری، پایتخت پاکستان از صبح امروز فضایی کلاملا امنیتی به خود گرفته است. 
  تمام مسیرهای منتهی به ‘منطقه قرمز’ پایتخت که ساختمان های مهم دولتی ، کاخ نخست وزیر و ریاست جمهوری، ساختمان مجلس، قوه قضاییه، وزارتخانه ها و منطقه دیپلمات نشین اسلام آباد در این محدود قرار گرفته است، با استفاده از کانتینرهای ۱۲ متری و موانع بزرگ آهنی مسدود شده و تعداد زیادی از نیروهای گارد ویژه امنیتی مجهز به لباس های ضدشورش در بسیار از خیابان ها، میدان ها و تقاطع های اسلام آباد مستقر شده اند. 

  برچسب ها :

  نظرات