آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ , Saturday 24 August 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48331
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  تاریخ برگزاری دور دوم انتخابات در دو حوزه انتخابیه مازندران اعلام شد

  ۱۰ اردیبهشت انتخابات در ۲۱ استان کشور برگزار می‌شود

  سخنگوی وزارت کشور گفت: ما تلاش خواهیم کرد تا قبل از ۷ خرداد سال جاری که روز تشکیل مجلس دهم است، کلیه امورات مربوط به انتخابات با همکاری شورای نگهبان به اتمام برسد.

  آوای شمال/ حسینعلی امیری سخنگو و قائم مقام وزارت کشور با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در دهم اردیبهشت سال ۹۵ از آمادگی کامل وزارت کشور برای برگزاری این دوره از انتخابات خبر داد و گفت: وزارت کشور با همان جدیت و حساسیت که دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفند ۹۴ را برگزار کرد دور دوم انتخابات مجلس را نیز با همان ویژگی‌ها در دهم اردیبهشت ۹۵ برگزار می‌کند.

  وی با بیان این که انتخابات دور دوم مجلس دهم در ۲۱ استان کشور برگزار خواهد شد گفت: ۶۹ کرسی باقی‌مانده مجلس شورای اسلامی در این دوره از انتخابات تعیین تکلیف خواهد شد و ۲ برابر این ۶۹ کرسی داوطلبان با همدیگر رقابت خواهند کرد.

  امیری تصریح کرد: همکاران من در وزارت کشور در حال برنامه‌ریزی برای اجرای دور دوم انتخابات به مانند همان مرحله اول هستند.

  سخنگو و قائم‌مقام وزیر کشور با بیان اینکه تعرفه‌های مرحله اول انتخابات در مرحله دوم به هیچ وجه قابل استفاده نخواهد بود، اظهار داشت: قطعا برای دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تعرفه‌های جدید چاپ خواهند شد و آیتم‌های امنیتی مجزا برای آن پیش‌بینی خواهد شد. همچنین تعرفه‌ها در استان‌ها متفاوت خواهند بود و امکان جعل و سوء استفاده در آن وجود نخواهد داشت.

  وی گفت: احکام قانونی مرحله دوم انتخابات نیز مانند مرحله اول انتخابات است و نامزدها فقط یک هفته فرصت برای تبلیغات انتخاباتی خواهند داشت.

  امیری خاطرنشان کرد: ما تلاش خواهیم کرد تا قبل از ۷ خرداد سال جاری که روز تشکیل مجلس دهم است کلیه امورات مربوط به انتخابات با همکاری شورای نگهبان به اتمام برسد.

  سخنگو و قائم‌مقام وزیر کشور در پایان با بیان اینکه نامزدها و طرفداران آنها توصیه می‌کنیم که براساس قانون رفتار کنند، اظهار داشت: ما در دهم اردیبهشت فقط انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت و انتخابات خبرگان رهبری در همان مرحله اول با تایید شورای نگهبان به اتمام رسیده و دیگر مرحله دوم نخواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات