آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 21 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48293
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  تا روز گذشته

  مازندران پرترددترین استان کشور در تعطیلات نوروز شد

  مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان مازندران با اشاره به ثبت تردد 10 میلیون وسیله نقلیه به مازندران گفت: مازندران پرترددترین استان کشور تا پنج فروردین‌ماه 95 شد.

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، احمدآفرین محمدزاده با اشاره به اینکه با تحلیل آمار ثبت شده توسط ۷۰ دستگاه تردد شمار در محورهای استان تردد بیش از ۱۰ میلیون وسایل نقلیه از ابتدای طرح سفرهای نوروزی در مازندران ثبت شد، اظهار کرد: آمار ثبت شده مربوط به ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین ماه ۹۵ بوده است.

  وی با اشاره به اینکه با ثبت این میزان تردد مازندران جزو پر ترددترین استان‌های کشور شده است، افزود: این استان با ثبت ۱۰ میلیون تردد در رتبه سوم قرار گرفته است.

  مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان مازندران با بیان اینکه در این مدت مازندران هشت درصد از کل تردد کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: کل تردد وسایل نقلیه در استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دهند دو درصدی رشد داشته است.

  وی با بیان اینکه از ۲۵ اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ماه سال‌جاری بیش از ۷۳۶ هزار تردد در محورهای ورودی این استان ثبت شده است، اضافه کرد: این میزان تردد نسبت به دوره مشابه سال قبل هفت درصد رشد را نشان می‌دهد.

  محمدزاده با اعلام اینکه محورهای جنوبی استان مازندران یعنی محورهای هراز، سوادکوه و کندوان با مجموع ۵۵ درصد بیشترین سهم تردد ورودی استان را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: محور چابکسر ـ  رامسر با ۲۲ درصد و ورودی شرقی استان یعنی محور گلوگاه ـ بهشهر با ۲۰ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

  مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان مازندران، ساعات اوج تردد در استان را ساعت‌های بین ۱۷ تا ۲۰ برشمرد و اظهار کرد: طی این مدت محورهای ساری ـ قائم‌شهر و بالعکس، بابل ـ آمل و بالعکس و آمل ـ محمودآباد و بابلسر ـ فریدونکنار پرترددترین محورهای استان گزارش شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات