آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48291
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  مدیر‌عامل جمعیت هلال‌احمر استان مازندران خبر داد

  توزیع بیش از ۱۱۷ هزار بسته آموزشی بین مسافران نوروزی

  مدیر‌عامل جمعیت هلال‌احمر استان مازندران گفت: 117 هزار و 728 بسته آموزشی و فرهنگی تاکنون بین گردشگران و مسافران در استان توزیع شد.

  آوای شمال/ مهدی ولی‌پور ظهر امروز در بازدید از پایگاه‌های فعال هلال احمر در طرح نوروزی، اظهار کرد: طرح امداد و نجات، ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در ساری‌جاری یکی از طرح‌های ملی بوده که از ۲۵ اسفند ماه گذشته کار خود را آغاز کرد.

  وی افزود: در بخش امداد و نجات این طرح تا روز پنجم عید نوروز ۲۳۰ عملیات صورت گرفته که ۸۳ مورد آن جاده‌ای بوده است.

  مدیر‌عامل جمعیت هلال‌احمر مازندران با اشاره به اینکه این طرح تا ۱۵ فروردین همزمان با پایان تعطیلات نوروزی ۹۵ ادامه دارد، تصریح کرد: یک عملیات در این بین کوهستان بوده و ۱۲۸ مورد مراجعه حضوری و ۱۹ مورد در سایر بخش‌ها بوده است.

  وی با اشاره به اینکه در این طرح یک‌ هزار و ۴۸۰ نفر امدادرسانی شدند، بیان کرد: یک‌هزار و ۳۹۶ مورد از امدادرسانی‌ها با درمان سرپایی پایان یافت و ۸۴ مصدوم هم به مراکز درمانی منتقل شدند.

  ولی‌پور با اعلام اینکه ۲۱۹ مسافر در ایام نوروز اسکان اضطراری یافتند، ادامه داد: ۳۴۶ تیم امدادی با یک‌هزار و ۴۷۵ نفر نیرو و به‌کارگیری ۱۲۴ دستگاه خودروی امدادی در عملیات‌ها نقش داشتند.

  مدیر‌عامل جمعیت هلال‌احمر مازندران با اشاره به بخش ایمنی و سلامت مسافران، تعداد گردشگران مراجعه‌کننده به پایگاه‌های هلال احمر را ۱۴۳ هزار و ۴۱۴ نفر دانست و بیان کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۴۹۰ نفر به ایستگاه سلام، ۲ هزار و ۲۶۵ نفر به خیمه‌های نماز، ۲ هزار و ۲۵۲ نفر به فضای دوستدار کودک و ۱۴۰ هزار و ۲۲۴ نفر به ایستگاه ایمنی و راهنمایی مراجعه کردند.

  ولی‌پور با تأکید بر اینکه مشارکت ۱۴۷ موردی در طرح سحاب هلال احمر مازندران، یادآور شد: ۱۱۷ هزار و ۷۲۸ بسته آموزشی و فرهنگی نیز بین گردشگران مازندران توزیع شد.

  وی با اعلام اینکه ۶۱۶ نفر از اعضای جوانان هلال‌احمر در طرح‌ها شرکت داشتند، گفت: ۷۰ داوطلب به عنوان داوطلب‌یار در فعالیت‌های هلال احمر مشارکت داشتند.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به تصادفات اخیر در استان، اظهار کرد: در محور تنکابن به نشتارود یک عابر پیاده با خودروی پیکان وانت برخورد داشت که در این بین دو نفر حادثه دیدند.

  وی ادامه داد: توسط عوامل امدادی پایگاه امداد جاده‌ای خشک‌داران تنکابن مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.

  ولی‌پور با اشاره به برخورد خودروی پراید با موتورسیکلت، گفت: این حادثه رانندگی در منطقه سوخته‌کلا محور قائم‌شهر به شیرگاه اتفاق افتاد که در این بین به یک مصدوم از سوی عوامل امدادی پایگاه امداد جاده‌ای شهید طبرسی قائم‌شهر امدادرسانی شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات