آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48285
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  مدیر‌کل میراث فرهنگی مازندران خبر داد

  اقامت بیش از ۴ میلیون نفرشب مسافر در مازندران

  مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: از 27 اسفندماه سال گذشته تا چهارم فروردین‌ماه امسال 4 میلیون و 46 هزار و 348 نفرشب اقامت مسافر در مازندران داشتیم.

  آوای شمال/ دلاور بزرگ‌نیا صبح امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا چهارم فروردین‌ماه امسال ۲ هزار و ۳۷ بازدید نظارتی از واحدهای اقامتی، پذیرایی، دفاتر خدمات مسافرتی، صنوف عرضه مواد غذایی، مراکز بهداشتی درمانی و مراکز حمل و نقل در استان صورت گرفته است.

  وی افزود: ۷۵ مورد تشویق و ۱۲۵ مورد اخطار به کمیته اسکان و خدمات‌رسانی و امور رفاهی ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران گزارش شده است.

  مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران ادامه داد: از آغاز طرح نوروزی تا چهارم فروردین‌ماه ۲ هزار و ۹۸۸ مورد نظارت بر مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی صورت گرفته است.

  بزرگ‌نیا اضافه کرد: در این مدت ۲ هزار و ۶۱۴ کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد.

  وی با بیان اینکه ۱۵ فوتی ناشی از تصادف و تروما به کمیته بهداشت و درمان و محیط زیست ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران گزارش شده است، اضافه کرد: ۸۱۱ تصادفی پذیرش‌شده در مراکز درمانی و اورژانس، ۲ هزار و ۷۰۸ مأموریت تصادفی و غیر‌تصادفی اورژانس ۱۱۵ و ۵۷۶ اخطار بهداشتی صادره صنوف گزارش شده است.

  بزرگ‌نیا خاطرنشان کرد: از ۲۷ اسفندماه سال قبل تا چهارم فروردین‌ماه امسال ۱۲ اماکن بهداشتی در استان تعطیل شده است.

  مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار کرد: تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های استان ۶۰ هزار و ۵۱۷ نفر و تعداد بازدید‌کنندگان از اماکن تاریخی فرهنگی استان ۱۵۹ هزار و ۴۲۲ نفر بوده است.

  بزرگ‌نیا گفت: در این مدت تعداد گردشگران و بازدید‌کنندگان روستاهای استان ۴۱۷ هزار و ۹۰۰ نفر بوده و تعداد گردشگران اقامت‌گزین استان ۹۲۴ هزار و ۹۴۰ نفر بوده است.

  وی ادامه داد: تعداد جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و رفع تجاوز به حریم ۲۰۰ مورد بوده است.

  این مسئول در پایان گفت: همچنین تعداد گشت‌های انتظامی، راهور، پلیس‌راه و همیاران پلیس (پیاده، موتوری و خودرویی) ۱۵ هزار و ۹۸۸ مورد بوده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات