آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48282
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ فروردین, ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  تنها راه نجات کشور اقدام دانش‎بنیان در همه حوزه‎ها است

  امام جمعه محمودآباد گفت: تنها راه نجات کشور اقدام دانش‌بنیان در همه حوزه‌های اقتصادی و داشتن فضای برابر یا حتی برتر در توافقات با دولت‌های خارجی برای مدیریت امور اقتصادی کشور است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در نخستین نماز جمعه سال ۹۵، به آفت و مشکلاتی که زبان برای انسان ایجاد می‌کند اشاره و اظهار کرد: انسان باید از جنبه‌های مختلف به حفظ زبان و نگه‌داشتن آبروی خود بپردازد، زیرا آبروی مؤمن مانند خون او ارزشمند بوده و باید حفظ شود.

  وی با بیان اینکه غربی‌ها نسبت به کشتار و جنایت در کشورهای مظلوم سوریه، عراق و یمن بی‎تفاوت هستند، افزود: در مقابل چشمان آنها هزاران انسان بی‌گناه به خاک و خون کشیده و ملت‌های مظلوم و مسلمان منطقه در کابوس ناامنی‌های تحمیلی از سوی دست‌پروردگان ارتجاع عرب و حامیان غربی و صهیونیستی آنها، لحظه‌ای آرامش را به خود ندیده‌اند.

  امام جمعه محمودآباد ادامه داد: اما چرخه زمان درس عبرتی به غربی‌ها و حامیان تروریست‌ها داده و این امنیت بادکنکی آنها، به‌ناگاه در صدای چند انفجار در هم ریخت و کابوس وحشت و ترس بر سراسر اروپا و کشورهای غربی حاکم شد.

  موسوی گفت: «خود کرده را تدبیر نیست» و لذا محصولی را که غربی‌ها کاشته‌اند، باید امروز دروی آن را ببینند و جای تعجب است که این همه از مسلمانان مظلوم منطقه در خودکامگی‌های گروه‌های تکفیری و داعش هر روز به خاک و خون کشیده می‌شوند، ولی از دنیای متمدن صدایی در نمی‌آید، بلکه راحت از کنار آن می‎گذرند.

  وی اظهار کرد: اکنون که چند بمب در بروکسل منفجر شده، همه دستگاه‌های امنیتی منطقه اروپا بسیج شده و همگان اشک تمساح برای کشته شدگان می‌ریزند و برای داعش خط و نشان می‌کشند.

  خطیب نماز جمعه محمودآباد گفت: دست انتقام الهی و خون مظلومان منطقه باید گریبان غربی‌ها را بگیرد و این هنوز آغاز راه است، فرزندان ناخوانده باید گریبان پدران خود را در غرب بگیرند و باید منتظر ماند.

  موسوی ضمن تبریک سال نو، بیان کرد: فلسفه نام‌گذاری سال که بیش از یک‌دهه از آن می‌گذرد، در درون خود حکایت‌ها و عبرت‌های بس پیچیده‌ای دارد که با نگاه سطحی و ابتدایی نمی‌توان به ذات آن پی برد.

  وی ادامه داد: آن‌چه در پنج سال گذشته به‌طور مرتب مورد تأکید قرار گرفته، تکیه بر اقتصاد و بازیابی توان داخلی و اتکا به درون و ظرفیت‌های داخلی کشور در همه ابعاد آن بوده و رهبر و ناخدای بصیر کشتی انقلاب، با تشخیص به‌موقع و دقیق عمق توطئه‌های استکبار جهانی علیه کشور و ابعاد فتنه‌گری آنها، این سال‌ها را نام‎گذاری کرده است.

  امام جمعه محمودآباد گفت: در نام‌گذاری‌ سال‌ها در حوزه اقتصاد به‌نظر می‌رسد که این دغدغه‌ها به آخرین ایستگاه خود و آن‌هم اقدام و عمل همه‌جانبه برای ریل‌گذاری اقتصاد کشور با اعتماد به توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و قطع وابستگی‌های زیان‌آور و تهدید کننده به خارج است.

  وی بیان کرد: تنها راه نجات کشور اقدام دانش‌بنیان در همه حوزه‌های اقتصادی و داشتن فضای برابر یا حتی برتر در توافقات با دولت‌های خارجی برای مدیریت امور اقتصادی کشور و ایجاد رفاه و اشتغال برای طبقات مختلف است.

  موسوی به تحلیل سخنان مقام معظم رهبری در مشهد پرداخت و گفت: باید دشمنی دشمن را جدی گرفت و نسبت به بدعهدی دشمن دقت نظر لازم را داشت.

  وی در پایان با اشاره به سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) و روز مادر، از همه خواست که شأن و جایگاه مادر و نقش مادران در سعادت جامعه و تبیین مقام و منزلت مادران را قدر بدانند.

   

  برچسب ها :

  نظرات