آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 21 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48197
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  در آستانه نوروز از بازار چه خبر(17)

  از بازار اقلام پرمصرف شب عید چه خبر است؟

  این روزها بازار در تب و تاب خرید مردم حسابی گرم شده، اما در بین این صنوف بازار اقلام خوراکی حسابی داغ است.

  آوای شمال/ هر ایرانی نوروز را به دید و بازدید ها و میهمانی های ان می شناسد از این رو یکی از بخش های پر رفت و امد بازار می تواند خرید انواع اقلام خوراکی پر مصرف این روزها باشد.
  حال برای اطلاع از وضعیت بازار در روزهای نزدیک شب عید به سراغ مسئولان رفتیم تا از وضعیت قیمت ها و بازار با خبر شویم:
  در این راستا مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۴۰۰ تومان،درب کشتارگاه ۶ هزار و ۲۰۰ تومان و توزیع مرغ درب واحد های صنفی برای مصرف کننده ۶ هزار و ۷۰۰ تومان است.
  ضمن اینکه نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۵ هزار و ۷۰۰ تومان و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۶ هزار و ۷۰۰ تومان است.
  وی افزود: در روزهای باقی مانده به آستانه نوروز پیش بینی می شود که نه تنها افزایش قیمتی نداشته باشیم بلکه ممکن است با کاهش قیمت نیز مواجه شویم.
  *** ثبات قیمت گوشت در بازار
  علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت:قیمت گوشت در بازار نسبت به سه هفته گذشته تغییری نداشته است به طوریکه اکنون هر کیلو گوشت شقه گوسفندی بدون دنبه به قیمت ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.
  وی با اشاره به افزایش تقاضا در بازار گفت: با توجه به روزهای پایانی سال و افزایش تقاضا هیچ کونه کمبودی در بازار وجود ندارد.
  ملکی تصریح کرد: در واقع با افزایش عرضه گوشت و دام در میادین طی روزهای باقی مانده به پایان سال هیچ گونه افزایش قیمت و تشنجی در بازار گوشت نخواهیم داشت.
  *** گرانی ماهی در بازار شب عید دامن گیر مصرف کنندگان می شود؟
  مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان بیان کرد: با توجه به عرضه خوب ماهی در بازار شب عید پیش بینی می شود که افزایش قیمت محسوسی نداشته باشیم.
  وی افزود: با توجه به روزهای پایانی سال خوشبختانه پیش بینی افزایش قیمت ها محقق نشد و اکنون پیش بینی می شود که در شب عید تنها به سبب افزایش تقاضا اقلام پر مصرف ممکن است ۲ الی ۳ درصد افزایش یابد.
  یوسف خانی تصریح کرد: قیمت هر کیلو شیر جنوب ۲۶ هزار تومان، کپور۱۴ هزار تومان، قزل آلا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، حلوا سیاه ۲۶ هزار تومان، هامور جنوب ۲۶ هزار تومان در بازار به فروش می رسد.
  *** آرامش بازار میوه شب عید
  حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: میوه آخرین خرید مردم برای شب عید است اما گفتنی است که با توجه به افزایش عرضه، بازار میوه شب عید آرام است.
  وی افزود: قیمت پرتقال در بازار نسبت به هفته گذشته ۵۰۰ تومان در هر کیلو کاهش پیدا کرده به طوریکه اکنون با قیمت هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار عرضه می شود.
  مهاجران بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو پرتقال هزارو ۵۰۰ الی ۲ هزار و ۲۰۰ تومان، سیب هزار و ۵۰۰ الی ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، موز ۳ هزار و ۷۰۰ الی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان و خیار دوهزار ۵۰۰ الی ۳ هزار تومان در بازار به فوش می رسد.
  ***ثبات قیمت شیرینی در بازار
  علی بهره مند رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان بیان داشت: امسال بازار شیرینی نسبت به سال گذشته تقاضای چندانی نداشته است به طوریکه بنده معتقدم بازار با کاهش ۱۵ درصدی تقاضا مواجه شده است.
  وی درباره نرخ شیرینی پرمصرف این ایام گفت: نرخ هر کیلوگرم شیرینی برنجی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، زبان و پاپیون ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان،گل محمدی ۱۲ هزار تومان، شیرینی تر ۱۵ هزار تومان و شیرینی کیک یزدی ۹ هزار تومان در بازار به فروش می رسد.
  *** بازار راکد آجیل فروش ها
  علیرضا ارزانی ممقانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به رکودی که بر بازار آجیل و خشکبار حاکم شده، باید گفت که بازار آجیل و خشکبار در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است.
  وی درباره نرخ انواع خشکبار گفت: قیمت هر کیلو تخمه ژاپنی ۲۲ الی ۳۵ هزار تومان، مغز بادام زمینی ۹ الی ۱۶ هزار تومان، تخمه کدو گوشتی ۲۴ الی ۳۰ هزار تومان، پسته اکبری ۴۳ الی ۷۵ هزار تومان، پسته فندقی ۳۷ الی ۴۵ هزار تومان، پسته احمدآقایی ۳۸ الی ۵۰ هزار تومان، فندق ۲۵ الی ۳۵ هزار تومان، نخودچی ۱۰ الی ۱۴ هزار تومان، بادام هندی ۵۰ الی ۶۵ هزار تومان است.
  این روزها بازار در تب و تاب خرید مردم حسابی گرم شده، اما در بین این صنوف بازار اقلام خوراکی حسابی داغ است اما امیدواریم در روزهای باقی مانده به پایان سال شاهد افزایش نجومی قیمت ها با توجه به افزایش تقاضا در بازار نباشیم.

  برچسب ها :

  نظرات