آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48180
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل اوقاف مازندران:

  قطار پروژه‌های عمرانی اوقاف در سال ۹۵ سرعت می‌گیرد

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: قطار پروژه‌های عمرانی اوقاف در سال 95 از حرکت متوقف نمی‌شود، بلکه سرعت آن شدت می‌گیرد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام ستار علیزاده پیش از ظهر امروز در هشتمین جلسه شورای اداری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که توفیق خدمتگزاری به اهل بیت (ع) و امام‌زادگان را به مجموعه اوقاف داد.

  وی تفکر غلط جدایی قرآن و اهل بیت (ع) را سبب اختلاف امروز جهان بشریت دانست و افزود: واجباتی که پیامبر گرامی اسلام فرمودند تنها مربوط به نماز و روزه نمی‌شود، بلکه شامل واجبات اجتماعی و فرهنگی نیز می‌شود.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه همه مسلمانان باید از ایجاد و انجام گناهان دوری کنند، ادامه داد: اجتناب از محرمات انسان‌ها را از گناهان و بلایا نجات می‌دهد.

  این مسئول با بیان اینکه انسان‌ها در طول تاریخ به مکارم اخلاقی و اجتماعی نیاز داشت و بارها بر آن واجب شد، اضافه کرد: اسلام دین صلح و صفا مومنان است.

  علیزاده با بیان اینکه سال آینده باید جهش ویژه‌ای در حوزه پروژه‌های عمرانی، رقبات و موقوفات ایجاد شود، تصریح کرد: تعامل اوقاف با بنیاد توسعه موقوفات ویژه است و این همکاری‌ها افزایش پیدا می‌کند.

  وی بر بومی‌سازی برنامه‌های ابلاغی سازمان اوقاف در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: بایگانی ادارات اوقاف در شهرستان‌ها مورد بررسی قرار گیرد و در پرونده‌های قدیمی اسناد تثبیت مالکیت موقوفات بسیاری شناسایی می‌شود که بسیار ارزشمند است.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه، افزود: نظارت بر پارکینگ‌ها، کمپ اسکان موقت، زائرسراها و سوئیت‌ها مورد توجه قرار گیرد تا همه مسافران و زائران از ظرفیت معنوی امام‌زادگان بهره‌گیری کنند.

  این مسئول تصریح کرد: در بحث انتخابات سازمان اوقاف بی‌طرف عمل کرد و براساس دستور رئیس سازمان هیچگونه تبلیغات انتخاباتی در بقاع متبرکه مازندران صورت نگرفت.

  علیزاده با بیان اینکه قطار پروژه‌های عمرانی اوقاف در سال ۹۵ از حرکت متوقف نمی‌شود بلکه سرعت آن شدت می‌گیرد، اظهار کرد: اوقاف به تنهایی قادر به اجرای پروژه‌های عمرانی نیست و در این حوزه نیازمند ورود خیران هستیم.

  وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن تاکید دارند، گفت: نفود و استکبارستیزی بارها از سوی رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌ها ذکر شد و مسئولیت همه را در این زمینه سنگین کرد تا بیشتر از گذشته مراقب هجمه‌های دشمنان داخلی و خارجی باشیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات