آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 28 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48102
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  ورود ۱۰ فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور/ معرفی ۴ شرکت هواپیمایی بدهکار به مقامات قضایی

  مدیرکل فرودگاه‌های کشور گفت: با ورود 10 فروند هواپیما به ناوگان هوایی حدود 2 هزار صندلی به این ناوگان اضافه خواهد شد.

  آوای شمال/ رحمت‌الله مهابادی مدیر کل فرودگاه‌های کشور از ورود ۱۰ فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور خبر داد و گفت: با ورود این هواپیماها حدود ۲ هزار صندلی به ناوگان هوایی اضافه خواهد شد.
  وی افزود: از بین این هواپیماها هفت فروند جدید است و سه فروند نیز زمین‌گیر بودند که در حال حاضر آماده پرواز می‌باشند.
  ** معرفی ۴ شرکت هواپیمایی بدهکار به مقامات قضایی
  مهابادی در ادامه در خصوص شرکت‌های بدهکار گفت: به شرکت‌ها ابلاغ شده تا بدهی‌های خود را بپردازند و اغلب آنها حضور یافته‌اند و توافقاتی انجام شد.
  وی با اشاره به اینکه چهار شرکت به مقامات قضایی معرفی شده است، گفت: امیدواریم این شرکت‌ها قبل از اقدامات قضایی حضور یابند تا این توافقات صورت گیرد.
  مدیرکل فرودگاه‌های کشور میزان این مطالبات با شرکت‌های هوایی را بیش از ۷ هزار میلیارد ریال دانست اظهار داشت: اگر این مبلغ پرداخت نشود نمی‌توانیم خدماتی را ارائه کنیم و مردم متضرر خواهند شد، بنابراین تلاش کردیم تا با این شرکت‌ها آسان‌تر برخورد کنیم تا موجب گرفتاری مردم مخصوصا در این ایام نشود.
  ** تسهیلات برای نوروز چگونه است
  مهابادی درادامه یادآور شد: بیش از۲۰ طرح در دو فرودگاه مشهد و مهرآباد رونمایی و بهره‌برداری شد و علاوه بر آنها فرودگاه‌های دیگر هم آمادگی دارند و بسیاری از اصلاحات و بهسازی‌ها را انجام داده‌اند.
  مدیرکل فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه در اصفهان نیز اقدامات بهینه صورت گرفته است گفت: سعی ما بر آن است که فرودگاه‌های مهم و پرترافیک را بیشتر مورد توجه قرار دهیم و منابع را به سوی آنها گسیل کنیم.
  ** پیگیری دو هدف در سرمایه‌گذاری‌های خارجی
  مهابادی در ادامه عنوان کرد: کوتاه سازی زمان توسعه از طریق منابع و انتقال دانش فنی برای سرعت بخشیدن به ساخت زیرساخت‌های فرودگاهی و ارتقای کیفی آنها یکی از اهداف ما در سرمایه‌گذاری‌های خارجی است.
  مدیرکل فرودگاه‌های کشور معتقداست که ارتقای دانش بهره‌برداری هم یکی دیگر از این اهداف است و اضافه کرد سالهاست به واسطه تحریم‌ها و موارد این چنینی نتوانستیم دانش خود را در حوزه خدمات‌رسانی ارتقا دهیم بنابراین قراردادها باید به گونه‌ای باشد که این امور محقق شود.
  وی در پایان یادآور شد: مجموع این دو هدف کمک خواهد کرد که هم در حوزه توسعه زیرساخت و هم در زمینه ارتقای کیفیت بهره‌برداری از فرودگاه‌ها بتوانیم خود را به فرودگا‌ه‌های برتر دنیا نزدیک کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات