آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ , Tuesday 20 August 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48100
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ایندین اکسپرس: قدرت نمایی ایران آزمونی برای غرب است

  ایندین اکسپرس در گزارشی نوشت قدرت نمایی ایران آزمونی برای غرب محسوب می شود.

  آوای شمال/ در گزارش پایگاه اینترنتی ایندین اکسپرس مدعی شد:‌ نمایش قدرت همواره سبب بروز احتیاط می شود، به ویژه اگر آن کشور ایران باشد. آزمایشات موشکی ایران در هفته گذشته به بروز واکنش های گسترده ای به ویژه در پی برگزاری انتخابات اخیر منجر شد. توافق ژوئیه گذشته -که سبب محدود شدن برنامه هسته ای ایران در ازای برداشته شدن تحریم های غربی شد- نیز سبب بروز امیدواری هایی درباره وجود ایرانی نرم تر شد. شاید به همین دلیل تهران تصمیم گرفته است بر روی موضوع نظامی اش تأکید کند. 
  محاسبات آنها هر چه که باشد، بر اساس گزارش رسانه دولتی ایران، دو موشک بالستیک شلیک شده به اهداف مورد نظر در هزار و چهارصد کیلومتر دورتر اصابت کردند، فاصله ای که سبب می شود اراضی اشغالی و عربستان سعودی در تیررس ایران قرار گیرند.
  اما واضح است که “حسن روحانی،” رئیس جمهور ایران، اقدامات کمی در این زمینه می تواند انجام دهد. سخنان مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از این موضوع حکایت دارد که آنها یک زرادخانه راهبردی در اختیار دارند. “محمد علی جعفری،” فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام کرد: دشمنان ایران باید تنشان از غرش موشک ها بلرزد.
   او همچنین گفت ایران و غرب باید درباره روابط اقتصادی گفتگو کنند نه اعمال تحریم های بیشتر.
   
  ایندین اکسپرس مدعی شد: وجود نهادهای غیر منتخب از جمله شورای نگهبان در ایران سبب بروز تنش های اجتناب ناپذیر در زمانی شده است که میانه روها بر دولت استیلا یافتند؛ اما باید توجه داشت که شورای نگهبان توافق هسته ای را تأیید کرد که به انزوای ایران پایان داد. ایران ادعا می کند آزمایشات موشکی اش بخشی از دکترین دفاع از خود هستند.
   
  قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در این باره صریح است؛ اما ایران می گوید این آزمایشات به مثابه تهدید علیه دیگر کشورها نیست زیرا تهران برنامه تسلیحات هسته ای در اختیار ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات