آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 48019
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  با موافقت نمایندگان؛

  جزئیات لایحه دو دوازدهم بودجه ۹۵ تصویب شد/ قانون پرداخت یارانه‌ها در دو ماه اول سال مطابق سال گذشته

  نمایندگان ماده واحده و تبصره‌های لایحه دو دوازدهم بودجه سال 95 را تصویب کردند.

  آوای شمال/ نمایندگان در صحن علنی امروز (سه‌شنبه ۲۵ اسفند ماه) ماده واحده و تبصره‌های لایحه دو دوازدهم بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور را که در جلسه دیروز کلیات آن را تصویب کرده بودند، مورد بررسی و تصویب قرار دادند.

  براساس ماده واحده لایحه دو دوازدهم بودجه سال ۹۵ به دولت اجازه داده می‌شود در دو ماهه اول سال ۱۳۹۵ مطابق احکام و جداول قانونی بودجه سال ۹۴ کل کشور بر مبنای دو دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل کند.

  وکلای ملت همچنین تبصره‌های این ماده واحده را نیز مورد موافقت قرار دادند که براساس آن تبصره ۱ تصریح می‌کند:

  وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل کشور) موظف است تنها گردان حسابداری موضوع ماده ۲۶ قانون محاسبات عمومی کشور را که در چارچوب ماده مذکور در سقف بودجه سال ۱۳۹۴ از محل اعتبار فوق به دستگاه‌های اجرایی مربوط پرداخت می‌کند و حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۵ تسویه کند.

  تبصره ۲- دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها برای دوماهه اول سال ۹۵ معادل دو ماه پایانی سال ۹۴ اقدام کند.

  تبصره ۳- بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و رابطه مالی دولت و نفت براساس قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور متناسب با زمان دوره مشابه قابل اجرا است.

  همچنین تبصره ۴ این ماده واحده نیز تصریح می‌کند: با تصویب قانون بودجه سال ۹۵ کل کشور دولت موظف است از تاریخ ۱ فروردین سال ۱۳۹۵ براساس قانون مزبور اعمال حساب کند.

  شایان ذکر است؛ این ماده واحده و تبصره‌های آن با ۱۶۴ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

  برچسب ها :

  نظرات